У Ватутіному люди протестують проти закриття відділень лікарні

Десятки містян вийшли на протест під стіни міської ради. Вимагали відмінити рішення депутатів закрити частину відділень лікарні. 25 квітня на сесії народні обранці проголосували за закриття 5 відділень. Це обурило місцевих жителів, адже люди не готові їздити лікуватися до Звенигородки. Якщо депутати не прислухаються до виборців, медичний заклад втратить відділення хірургії, гінекології, дитяче, реанімаційне та операційний блок . Керівництво міста називає це необхідністю в умовах медичної реформи.

-Дане рішення було прийняте з грубими порушеннями, – впевнений депутат Ватутінської міської ради Євген Підцерковний. – Люди навіть не знали, коли має відбутися сесія. 1 травня ми з ватутінцями збиралися на стадіоні й склали звернення, аби рішення сесії про закриття відділень скасувати. Якщо цього не буде, ініціюємо збір підписів на відставку мера.

Мер Ватутіного Олександр Лисюк пропонує звертатися до суду, аби той скасував результати голосування.

-У нас не буде тих відділень лікарні, – каже Лисюк. – Навіть якщо б у бюджеті було достатньо грошей. У нас залишиться терапія, неврологія та інфекційне відділення. Ще має добавитися реабілітаційне й паліативне відділення. Кількість медперсоналу розраховано на 22 тисячі людей. На сьогодні у Ватутіному залишилося 17 тисяч. На обслуговування одного пацієнта держава виділила 690 гривень. Більше я з бюджету не зможу дати. Лікарі на роботу ходитимуть за просто так? Рішення сесії може скасувати лише суд. А Підцерковний нехай колотить.

Головний лікар Іван Павленко не проти зберегти відділення. Та коштів на зарплати персоналу немає і не буде.

-До кінця року на зарплати не вистачає 4 мільйони 700 тисяч, – розводить руками Павленко. – А є ж ще інші потреби. Тому потрібно заклад приводити відповідно до нормативів та фінансування. Інші лікарні дофінансовують з бюджетів району, міста чи громади. А ми не маємо нічого. З 1 червня почнеться заборгованість по зарплаті. Якби гроші були, питання про закриття не ставилося б. З нового року нам взагалі буде важко вижити, якщо залишити все, як є. Саме з цього часу нас почне фінансувати Національна служба здоров’я. Вони не даватимуть субвенції, а відшкодовуватимуть вартість лікування. Тобто, скільки заробив, на стільки й житимеш.

Після реорганізації лікарі без роботи не залишаться, запевняє Павленко. Постраждають лише медсестри, але ненадовго.

-Жоден лікар не буде звільнений, – говорить керівник лікарні. – Основну роботу вони мають в поліклініці. А от із молодшого персоналу осіб 20 тимчасово звільнимо на період реорганізації. Коли створиться «паліативка», необхідно буде величезний штат. Не вистачить навіть тих медсестер, що маємо зараз. Будемо додатково набирати.

Вже зараз лікарня має зарплатні борги перед медиками. Прокуратура відкрила провадження. Якщо справу доведуть до кінця, керівництво закладу змушене буде платити чималий штраф.

Семен ЛУЧАНСЬКИЙ

02.05.2019 17:46
Переглядів: 2830
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.