У Ватутіному батьки разом зі школярами прийшли під міськраду з протестом

У Ватутіному батьки та учні 5-ої школи мітингували проти реорганізації закладу. За планами чиновників, звідти мають прибрати 10-ий та 11-ий класи. На думку містян, це може призвести до повного закриття установи.

–Керівництво міста нам сказало, що потрібно починати реформу, – каже одна з протестуючих матерів Юлія Земницька. – Запевнили, що інформація про закриття неправдива. Просто хочуть зробити дев’ятирічку. Та чому реформи починають з нашої школи? Ми не проти, але давайте тоді щоб і в інших школах робили реформу. Так буде справедливо. Та нам сказали, що ми нічого не розуміємо. Мотивують тим, що коли не зробити нічого зараз, то нас взагалі закриють і з усіх шкіл зроблять гімназії. Мовляв, будемо їздити у Звенигородку. Та, на мою думку, якщо залишать лише 9 класів, не буде повного фінансування. Школу по-тихеньку закриють.

Міський голова Олександр Заборовець підозрює, що до мітингу причетні вчителі. Каже, навчальний заклад працюватиме й далі.

–Ніхто школу не збирається закривати. Не розумію, чим викликаний цей бунт. – говорить Заборовець. – Зараз цим займаються спеціалісти. Невдовзі інформацію нададуть на розгляд педагогам та батькам. Хоч закон і не передбачає громадських слухань, я роблю це відкрито. Поговоримо й дійдемо до спільного знаменника. Закон про освіту вступив у дію в березні минулого року. Рік сиділи, а тут надумали. Мабуть, зачепили інтереси деяких педагогів.

Про зміни у школі дізналися не від вчителів, запевняє Земницька. Підозри закралися після численних чуток. Їх підігріла інформація про переведення директора до іншого закладу.

–Вони нам на мітингу озвучували ці свої підозри, – обурюється Юлія. – Особисто я почула про це ще понад місяць тому. Місто маленьке і один одного знаємо. Інформацію втримати в секреті важко. А нещодавно директор нашої школи подав заявку на конкурс щодо переведення в іншу. Не розумію, для чого треба було тримати все у секреті.

Батьки просять почекати й не закривати класи в закладі. Сподіваються на відміну освітньої реформи. До діалогу з владою готові. Водночас, не відкидають варіант організувати об’єднання батьків з інших міст, аби вийти на масштабні протести.

Сергій РАДЧЕНКО

09.06.2021 16:33
Переглядів: 1185
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.