У «боротьбі» зі стихійною торгівлею у Звенигородці поліціянти явно перестаралися - Вісті Черкащини

У «боротьбі» зі стихійною торгівлею у Звенигородці поліціянти явно перестаралися

«Молочний» автомобіль юрківського СТОВ імені Ватутіна добре знають у Звенигородці. Ось уже котрий рік поспіль виручає він жителів міста, передусім пенсіонерів і малозабезпечених, доставляючи їм високоякісне молоко. При цьому за досить помірною ціною – 14 гривень за літр. І якщо ціни на сільгосппродукцію скрізь постійно зростають, то вартість юрківського молока залишаються незмінною. Тож і виглядають його постійно у визначені дні – понеділок, середу й вівторок у семи мікрорайонах Звенигородки, що їх він обслуговує погодинно. Характерно, що навіть у непогоду і заметілі автомобіль вчасно прибував до людей. Та минулого понеділка даремно чекали його звенигородці на Замості, біля районної поліклініки, райлікарні, магазину «Теплий дім» та інших «точок». Через день історія повторилася.
– Не інакше, як щось з машиною трапилося, – скрушно зітхали жіночки. – Чи, не доведи Господи, з водієм…
І лише у п’ятницю, даремно простоявши годину в очікуванні молока біля магазину «Меркурія», одна з пенсіонерок здогадалася зателефонувати в контору сільгостовариства і повідомила, що «юрківський молоковоз загнали на базар».
Чому і з якої причини, дізнаємося вже у водія, він же і продавець молока.
– Поліцейські «виявили», що я займаюся стихійною торгівлею, – криво посміхається чоловік. – Хоч я й відповідні дозволи їм пред’явив – і на продаж молока і на автомобіль та його обладнання…
Людей біля автоцистерни на ринковій площі обмаль. І не тільки тому, що мало хто чув про такі «новації», а передусім через те, що далеко не кожному під силу добратися сюди з того чи іншого кутка міста.
– Сюди якось дійшла, – зітхає бабуся, зіпершись на ціпок, – а як назад?..
– Та ви послали б когось сюди, – співчутливо говорить одна з жінок.
– Кого, дитино? Дід мій вже три роки до ліжка прикутий, а діти з онуками в Харківській області. А до сусідів-бізнесменів і не потикайся…
– Отак і я, – вторить ровесниця бабці, змахуючи кінчиками хустки рясний піт. – Пожалілася сусідці, а вона сміється. Знайшли, каже, проблему: он в магазині біля нас того молока – бери, стільки хочеш. Воно то так. Але ж молоко те майже вдвічі дорожче, на мою пенсію не накупишся…
Почули б їх стражі правопорядку, які, чого доброго, перегрілися на сонці. Бо що таке стихійна торгівля? Законодавець відносить до неї торгівлю фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку товарів, що реалізуються ними у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, парках, під’їздах) з рук, із землі, без відповідного дозволу на розміщення об’єктів торгівлі. Тут же йде відповідне роз’яснення про шкоду стихійної торгівлі: «Приватні особи, які реалізують продукцію, не проходять медичних обстежень і можуть бути носіями інфекційних захворювань. При відсутності документів неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання і транспортування продукції, термін її придатності до споживання».
Яким боком, скажіть, можна застосувати як саме визначення стихійної торгівлі, так і наведене вище своєрідне попередження про її шкоду здоров’ю споживачів до реалізації молока зі СТОВ імені Ватутіного – одного з небагатьох сільськогосподарських підприємств району, яке славиться своєю молочнотоварною фермою, де виробляють продукцію за справді європейським стандартами? Транспортується воно з ферми у спеціально обладнаному для цього автомобілі з усіма відповідними документами. Реалізується людиною, яка пройшла належне медичне обстеження. Продавець обслуговує людей у масці й спеціальних рукавичках. При цьому він не приватна чи фізична особа, а представник відомого не тільки на теренах Звенигородщини, а й на Черкащині сільгосппідприємства.
Залишається єдине: «торгівля у невстановлених місцях». Проте при цьому слід було б зважити на те, що, як уже згадувалося, покупцями юрківського молока є насамперед пенсіонери, яким не так уже й легко добиратися з різних мікрорайонів міста. І не рубати, так би мовити, з плеча. Тим більше, що, відповідно до законів України «Про національну поліцію» та про місцеве самоврядування», питання щодо недопущення торгівлі у невстановлених місцях, відноситься не тільки до юрисдикції поліціянтів, а й місцевої влади. І якщо доблесних представників силових структур, як бачимо, геть не обходить, що має до столу різночинний люд, то можновладці, обрані тим же людом, могли б знайти і встановити місця для торгівлі молоком. Тим більше, що, як підказують жителі Звенигородки, що свого часу подібного роду практика вже була.

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

12.07.2020 14:10
Переглядів: 8194
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.