“Той, що до мене телефонував, грамотно “запудрив” мозок”

Жителів Звенигородщини за останні кілька місяців все частіше тероризують телефонні шахраї. Чи не в половині випадків таких дзвінків, довірливі люди втрачають значні суми грошей. Схеми злочинці мають різноманітні, кажуть у звенигородському райвідділі поліції.

“У нічний час, в районі між 01.00 і 05.00 годиною, до людини на стаціонарний телефонує невідомий. Відрекомендовується або працівником поліції, або, змінюючи голос імітує когось із найближчих родичів жертви. У першому випадку, пропонують за певну винагороду “зам’яти” кримінальну справу, яка нібито порушена проти когось із родичів. В іншому сам “родич” просить на подібне гроші. Потерпілі, які не розуміють, що їх дурять, стрімголов біжать і віддають невідомо кому запрошені суми — від 4 до 10 тисяч гривень, – каже начальник Звенигородського відділу кримінальної поліції Олег Міщенко. – Зараз ми вже маємо близько 10 заяв з подібними фактами. В деяких випадках злочинці не цуралися забирати навіть ювелірні прикраси. Люди мають зрозуміти, що поліція подібних “акцій” не проводить. Якщо таке трапляється, треба негайно набирати 102”.

Зазвичай, головні дійові особи перебувають в місцях позбавлення волі. Звідти дають вказівки своїм помічникам, які відповідають за доставку видурених грошей. Викрити таких дуже складно запевняють стражі порядку.

Ще частіше шахраюють із товарами, які виставляються в інтернет на продаж. Втираючись в довіру, злодії залишають банківські рахунки продавців порожніми.

“Із продавцем зв’язується “потенційний клієнт” і запевняє, що товар йому дуже подобається і що він його хоче якнайшвидше придбати, навіть не торгуючись. Розрахунок ніби хоче перерахувати власнику на банківську картку, для чого останньому треба підійти до банкомата. “Замиливши” очі “покупець” дає вказівки комбінацій, які треба здійснити з банкоматом. Як наслідок, продавець не отримує гроші, а перераховує шахраям свої”, – говорить Олег Євгенович.

Правоохоронець радить відправляти товар накладним платежем.

“У мого товариша-поліцейського дружина захотіла продати весільну сукню. Виставила її в інтернет. Того ж дня їй зателефонували і з радістю погодилися купити. Сказали підійти до банкомату і здійснити певні маніпуляції. Мовляв, щоб змогла отримати розрахунок.

На щастя, вона не змогла цього зробити, але попросила чоловіка з’їздити. А товариш саме працював над подібного роду шахрайствами. То йому довелося дружину розчаровувати”, – розповідає Міщенко.

Тільки у Звенигородському районі обмануті жертви “подарували” злодіям не одну сотню тисяч гривень. 35-річний звенигородчанин Богдан кілька тижнів тому потрапив у схожу пастку. Чоловік перерахував невідомому всю свою щойно отриману зарплату — 4 тисячі гривень. Як дозволив себе обдурити, постраждалий досі не розуміє.

“Скільки разів вже чув про таке, читав — і так попастись. Той, що до мене телефонував, грамотно “запудрив” мозок. Постійно сипав жартами. Тільки зараз вже не смішно. Місяць працював задарма, вважай”, – скаржиться обдурений.

Кілька днів тому до жителя Тального Юрія Василенка так само зателефонували, аби придбати доньчин синтезатор.

“Я запропонував за власний рахунок вислати накладним платежем те піаніно. На мій подив, вони не погодилися, а запропонували скинути гроші на картку. Такої, як потрібно їм я не мав, тому дав карточку своєї родички. Ті попросили її номер телефону. Я й запідозрив підставу. Попередив її, щоб нікому не давала жодних даних. Та, в результаті, її все ж таки обдурили, виманивши цифри смски, яку вони ж і прислали. На щастя, на тій карточці не було грошей”, – розповідає тальнівець.

Нагадаємо, нещодавно до ватутінців телефонували невідомі і під виглядом працівників служби безпеки “Ощадбанку” просили надати дані пластикових карток.

Сергій РАДЧЕНКО

15.11.2016 09:51
Переглядів: 1794
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.