Підприємець зі Звенигородщини допоміг багатьом зробити оселю енергетично незалежною
Думка про те, що творча людина має бути «не від світу цього» на практиці виявилася недолугим шаблоном та совковим пережитком. В’ячеслав Голіков зі Звенигородки на Черкащині вщент ламає цей стереотип. Успішний підприємець, волонтер, тренер спортивно-бальних танців, громадський діяч, і просто хороша, чуйна людина. Його важко застати на місці. Бо щойно він був на зборах десь у міськраді, як от уже танцює на сцені, а згодом – із молотком у руках щось майструє, ремонтує в міському бомбосховищі. Не боїться ані важких розумових навантажень, ані звичайної фізичної праці. Щобільше: саме в постійній зміні роду занять вбачає самореалізацію та розвиток. І головне: йому все вдається! «Творчість – це не копіювання чужого, відомого, це постійний рух уперед, пошук нових нестандартних рішень та їх втілення», – зазначає.
У контексті проблем, що останнім часом створює нам країна-агресорка, зокрема в енергетичній галузі, В’ячеслав активно працює над створенням енергонезалежних систем – електро- та теплопостачання, і, варто зауважити, на сьогодні вже має гарний досвід та чимало теплих відгуків про свою працю. «За крайні 2 місяці я особисто встановив скільки автономних електростанцій, скільки не встановив за три роки моєї діяльності у цій сфері»,– каже майстер.
Окрім електростанцій, він монтує опалення, що працює завдяки тепловим насосам. Це такі пристрої, які допомагають отримати енергію для системи опалення та гарячого водозабезпечення за допомогою бойлера непрямого нагріву та акумуляційної ємності. Принцип роботи полягає у передачі тепла із довкілля всередину будинку. Під дією компресора це тепло стискається до рівня, якого буде достатньо для обігріву помешкання та нагрівання води. Джерелом енергії для теплового насоса можуть бути – повітря, ґрунт, вода. Найпотужнішими є насоси, що працюють з водою (від 3 до 360 кВт), потім ґрунтом (від 3 до 280 кВт), і нарешті – з повітрям (від 3 до 60 кВт). Загалом перевага полягає в тому, що, скажімо, при нагріванні електрообігрівачами, втративши 1 кВт енергії, ми отримуємо 1 кВт тепла, а при використанні теплового насоса, з 1 кВт енергії (залежно від типу насоса) можна здобути до 5 кВт тепла. Найбільший коефіцієнт перетворення дає свердловина.
Як бачимо, в основі роботи підприємця є невичерпні природні ресурси: вода, земля, сонячна енергія, а також сучасні технічні засоби: сонячні батареї, теплові насоси, кондиціонери, інвертори тощо, які, порівняно з попередніми роками, стали значно доступнішими по ціні для середньостатистичного споживача.
«Сьогодні, доклавши зусиль, можна повністю або частково зробити свою оселю енергетично незалежною. Не лише навесні чи восени, а й взимку на «радість» нашим ворогам. Ціна такої незалежності визначається для кожного індивідуально. Це залежить від потреб споживача та вже наявних в нього ресурсів. А також – від квадратури помешкання. Є різниця в потужностях на 50 та 500 квадратів, чи не так?» – каже В’ячеслав.
Поза тим, у молодого підприємця є далекосяжні амбітні плани, проєкти. Він не збирається зупинятись на досягнутому. Планує виготовити потужний павербанк для передової на зразок EcoFlow, від якого при потребі можна було б і танк завести. Нині з партнером, з яким познайомився на ниві волонтерства, Дмитром Васіщевим В’ячеслав працює над відкриттям у Звенигородці сервісу по заміні акумуляторів для електромобілів, оскільки саме за такою технікою вбачає майбутнє.
Хочеться вірити, що з такою молоддю наша Україна обов’язково розквітне. В неї шляху, виходу іншого нема!
Тетяна ІВАШКЕВИЧ
Читайте також: Слідом за братом-військовим: жителька Тального вже вісім років боронить нашу країну від ворога