Незаконний міні-готель влаштували в студентському гуртожитку

Студенти Ватутінського професійного ліцею скаржаться на хабарництво у закладі і підселення у гуртожиток невідомих осіб. Звинувачують у цьому завуча і керівника.

“Головна дійова особа у нас — завуч Валентина Кириленко. У неї екзамени здають студенти і “енки” закривають. На першому курсі я й сама їй за екзамен платила, – обурюється студентка ліцею Олена, 19 років. – Вибору не було. Фінанси в ліцеї і в гуртожитку проходять через неї. З нового навчального року в ліцеї новий директор.

Кажуть, що ніхто чомусь не хоче займати пост директора, і той, хто зараз — ненадовго. Мені здається, що там щось нечисто.

Можливо, саме через те, що ніхто не хоче бути відповідальним за фінанси, бо так як вони вже влаштувались присвоювати гроші легше. Наприклад, тому ж таки завучу ліцею.

Студенти платять різні суми. Скільки скажуть. У нас ніхто не хоче йти на оплачувану практику. Це ж краще, ніж безкоштовно практикуватись. А причина в тому, що ті гроші, які студент заробить, перечисляють на рахунок ліцею і лише невеликий відсоток дістається студентові. І куди вони йдуть? Мало того, що практикуємось безкоштовно, так ще й платимо за практику. Чим старший курс, тим більше платиш. Мені на 3 курсі, наприклад, треба заплатити більше 300 гривень. Це лише на початку 3 курсу, а ще й в кінці буде практика.

Чому не скаржаться?

Тому, що студенти знайшли поки оптимальний вихід із ситуації. Вони підписують практику, здають її, оплачують і йдуть працювати на роботу, щоб заробити хоч якісь гроші собі. Стипендія приходить мінімальна і не завжди вчасно, а платити за все треба. Та й скаржитись… Кому? Хто буде нас слухати? Директор?” – каже дівчина.

Не менше за побори студентам докучають незнайомці, яких селяють у гуртожиток ліцею. Особливо цим незадоволені дівчата.

“У нас на 3-й поверх частенько заселяються командіровочні або циркачі. І живуть тижнів 2-3. Там половина для студентів, а інша завжди закрита. Це ще й поверх, де живуть дівчата, а командіровочним мужикам по 35-60 років. Вони постійно бухають і до дівчат бува чіпляються, типу познайомитись, випити разом і так далі. А нам це заселення пояснюють тим, що у всьому місті лиш наш гуртожиток такий великий. Вони з нами користуються однією кухнею, і нашим душем, який розрахований на 3 поверхи. Тоді, коли нам дозволяють купатись лише на вихідних, або у деякі дні, то вони купались коли хотіли”, – каже дівчина.

Аби перевірити правдивість слів студентки, іду в ліцей переконатися на власному прикладі. За легендою, я приїхав у Ватутіне у відрядження. Хочу поселитись на один тиждень. З цим питанням підходжу до керівника ліцею Тетяни Холопової. Та погоджується здати кімнату.

“Ви хочете зняти кімнату? Добре. Бо в нас бувають командіровочні. Доба проживання — 40 гривень. Але ж ви розумієте, в нас не 5-ти зірковий комплекс”, – пояснює Холопова.

Телефонує до коменданта гуртожитку Раїси Лещенко, аби та показала кімнату. У двомісному “номері” стоять два деревяних ліжка і стіл. У приміщенні холодно. Раїса Петрівна радить запастись обігрівачем. Окрім цієї кімнати є ще три. Вони також здаються. В коридорі є душ. Ним можна користуватись коли завгодно.

“Якщо захочете ще когось підселити до себе, то доплатите. Бо в нас здаються койко-місця. Постіль ми дамо. Якщо хочете, щоб вам готували, підіть домовтесь з дівчатами в їдальні”, – говорить комендат. Запитує, чи розраховуватимусь наперед.

“У студентських гуртожитках мають право жити винятково учні чи студенти. У разі крайньої необхідності там можуть поселятися також наукові працівники або викладачі учбового закладу, якому належить гуртожиткок. Нікого іншого селити не дозволяється”, – коментує начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський.

ДНЗ “Ватутінський професійний ліцей” створений 1966 року. До 2-го лютого 2016 року мав назву “Професійно-технічне училище №2 м. Ватутіного ім. Героя Радянського Союзу В.Ф.Орлова”. Заклад готує мулярів, штукатурів, зварювальників, кухарів, барменів та офіціантів.

Сергій РАДЧЕНКО

21.10.2016 18:20
Переглядів: 1640
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.