На Звенигородщині відбувся мальовничий пленер «Тараса пензлі оживають» - Вісті Черкащини

На Звенигородщині відбувся мальовничий пленер «Тараса пензлі оживають»

Минулої суботи у селі Шевченковому на Звенигородщині відбувся щорічний мальовничий пленер «Тараса пензлі оживають», організований Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту, Департаментом освіти і науки, Департаментом культури і взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної адміністрації, Всеукраїнською молодіжною організацією «Фундація регіональних ініціатив» та Черкаською обласною організацією «Світовид».

 

В пленері взяли участь учні мистецьких студій та гуртків, студенти мистецьких коледжів та вишів, які прагнуть вдосконалити своє вміння у вподобаних сферах та позмагатися зі своїми ровесниками.

До програми заходу, метою якого є популяризація Шевченкового краю», ввійшли планерний живопис, створення епіграфів до пейзажів, поетична проза та проза в поезії. Ці та інші теми порушили у своїх лекціях черкаський художник Володимир Синусік, відомі майстри слова. Досить сказати, що цього дня на батьківщину Кобзаря завітали поети і прозаїки, члени Національної спілки письменників України, Олексій Юрін, Іван Дубінін, Таміла Чупак, Наталя Бонь, Оксана Галаєва, Олександр Солодар, Катерина Вербівська.

А практично відкрили пленер юні художники з Черкащини, Полтавщини, Миколаївщини, Чернігівщини, Херсону, Кропивницького та деяких інших регіонів України, які з самого ранку, облюбувавши ті чи інші пейзажі, виставили свої мольберти  в багатьох  мальовничих куточках села, осяяного генієм духовного батька нації. Зокрема, чимало їх згрупувалися на території Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» біля хатини поета.

– Це вже третій мій пленер, – розповідає черкащанка Ольга Юдакова. – В Шевченковому доволі гарних місцин, котрі так і просяться на полотно, проте тут якась особлива аура.

Такої ж думки й Анастасія Крайня, Ангеліна Джива та їх подруги – вихованки приватної художньої студії з міста Зінькова Полтавської області.

– Ми побували на різного роду мистецьких заходах у Львові, Запоріжжі тощо, проте від Шевченкового мої дівчата у захваті, – каже керівник студії Наталя Фенько.

Молоді дарування змальовують як інші визначні пам’ятки села, так і просто сільські оселі. В більшості випадків – поодинці. Як от і юний земляк Шевченка – Анатолій Гончарук, на мольберті якого бачимо досконало виконаний пам’ятник Тарасові біля сільського будинку культури.

Окрім конкурсів та пізнавальних лекцій учасники пленеру мали змогу пройтися історико-літературними стежками разом з відомим поетом, членом НСПУ Сергієм Ткаченком, після чого на них чекало музично-поетичне доміно від Таміли Чупак та інші заходи. А після концертної програми відбулося нагородження переможців.

Микола ЛИСТОПАД

03.10.2020 11:15
Переглядів: 389
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.