На Звенигородщині сільська пошта стає на колеса

фото з інтернету

Одинадцять новеньких автомобілів Fiat Doblo Maxi з емблемою Укрпошти курсують дорогами Звенигородщини. Вони надійшли в район у рамках зміни формату обслуговування сільського населення і є ні чим іншим, як пересувними поштовими відділеннями.

– Такі ось відділення поштового зв’язку на колесах обслуговують населені пункти з населенням менше двох тисяч осіб, – розповідає територіальний менеджер АТ «Укрпошта» Леся Ставенко. – Вони забезпечують жителів навіть найвіддаленіших і найменших сіл нашого району, таких, скажімо, як Барвінок чи Олександрівка. Попри те, що там нараховується 40-50 мешканців, їм надаються всі потрібні поштові, логічні й фінансові послуги: від отримання передплатних видань і пенсій до поповнення мобільних телефонів, придбання продуктів харчування та побутової хімії. Для кожного села ми попередньо розробили графік роботи пересувної пошти в залежності від потреб населення.

Ознайомлюємося з умовами роботи поштовиків, чи, точніше, так званих бригад пересувного відділення, до кожної з яких входять начальник відділення, листоноша бригади та водій-супроводжувач. Надані їм автомобілі укомплектовані для комфортабельної роботи та здатні забезпечити передбачені послуги населенню навіть в погану погоду та у малопрохідній місцевості. Пересувне відділення має тепло- та шумоізоляцію, кондиціонер, пічку для обігріву. Отож подолавши відстань до того чи іншого населеного пункту, бригада може відразу ж приступати до виконання своїх обов’язків: начальник обслуговуватиме населення в так званій «точці присутності» – існуючому приміщенні «Укрпошти», або ж в тому чи іншому наданому сільською радою приміщенні, листоноша здійснюватиме доставку селом періодики, пенсій, тих чи інших замовлень, прийматиме платежі передплату та інше.

Відкриваємо й багажник. Він досить місткий. В ньому, окрім великого ізольованого відсіку для посилок, знаходиться система для сортування кореспонденції, вогнестійкий сейф і навіть сумка-холодильник для доставки ліків.

– Все, як у Європі, – жартує один з водіїв.

Жарти-жартами, проте завдяки таким нововведенням, послуги, до надання яких приступили поштовики, таки наближаються до європейських. Досить порівняти листоношу, яка в будь-яку пору року, під дощем чи в хуртовину добирається на велосипеді до тієї чи іншої сільської домівки, і сучасний, належно обладнаний автомобіль з усіма зручностями для екіпажу. До речі, у віддалених селах тамтешній люд ще не звик до такого сервісу й дивується, забачивши на вулиці поштовий Fiat Doblo. Так було і в Олександрівці, жителями якої кожна заїжджа машина сприймається як подія. Тому то, не встиг зупинитися там поштовий автомобіль, як тамтешні «аксакали» з кількох дворів відразу ж поцікавилися, чи не заблукали приїжджі. А дізнавшись про реформу сільських відділень, ніяк не могли повірити, що прогрес дійшов і до них.

Зрозуміло, не все ще відпрацьоване в роботі пересувної пошти, оскільки проєкт лише впроваджується. Проте поштовики налаштовані на роботу в новому форматі.

–Відступати нам нікуди, – каже Леся Ставенко. – А от перспективи попереду досить широкі. Тому передусім концентруємо увагу наших працівників на бізнес-показниках, куди входить і передплата періодичних видань. Адже статті доходів «Укрпошти» від передплати ніхто не відміняв.

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

30.09.2020 13:00
Переглядів: 1908
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.