На місці сміттєзвалища у Водяниках облаштовують паркову зону

Голова Водяницької ОТГ, що на Звенигородщині, Руслан Каюк у своєму робочому кабінеті не засиджується. У ці спекотні червневі дні його можна побачити в селах об’єднаної громади, де виконуються ті чи інші роботи з благоустрою, ведеться підготовка закладів соціальної сфери до зими тощо. Десь поцікавиться, чим треба допомогти, десь щось підкаже, а десь за необхідності і сам підставить плече. Для цього й пересів за кермо мікроавтобуса, яким перевозить і солярку, і фарби, і різного роду матеріали, аби своєчасно забезпечити ними працюючих.

Так, попри карантин, пов’язаний з коронавірусом, у сільській місцевості відпочивати не доводиться. Окрім інших повсякденних робіт, у громаді значну увагу надають благоустрою територій. Тут постійно обкошують території і узбіччя доріг, оскільки після рясних червневих дощів трави і бур’яни буйно йдуть у ріст. Не забули при цьому й про кладовища. Протягом декількох тижнів впорядковували їх у Попівці й Чижівці працівники соціальної сфери, освітніх та медичних установ. Особливу активність при цьому виявили у Попівці, де навели лад на трьох гектарах цвинтаря. Відповідально підійшли до цього у Водяниках, де, окрім всього іншого, працівники Будинку культури та школи пофарбували огорожу кладовища.

При цьому не буває і дня, аби припинялися роботи у центрі Водяників, де закладається паркова зона. Ще не так давно тут, після розвалу місцевого колгоспу, на площі у понад гектар колишнього тваринницького містечка, було чимале сміттєзвалище, котре з року в рік поповнювалося. Не міг спокійно дивитися на те Руслан Каюк і вже з перших днів свого головування вирішив будь-що ліквідувати те звалище. Та годі було надіятися, що гори різного непотребу разом з руїнами колишніх господарських приміщень вдасться подолати в ході так званих суботників. Потрібна була техніка. Звичайно, можна було попросити допомоги у місцевих господарників, проте на все не напросишся, тим більше, що робіт з благоустрою як у Водяниках, так і в інших селах ОТГ намітилося аж надто багато. Тому й створили передусім власне комунальне підприємство «Водяницьке», до якого ввійшла група благоустрою, укомплектована трьома тракторами, автомобілем, причіпним інвентарем, мотокосами. На неї й було покладено в основному розчищення території. Проводили й толоку, у ході якої висадили тут ялинки, туї, обладнали місце для оригінального квітника «Альпійська гірка». А ще, вигравши мікрогрант від БО «БФ МХП – громаді», отримали кошти для встановлення огорожі довкола майбутньої паркової зони та виготовлення оригінальних лавок й альтанок, у чому допоміг підприємець Микола Вдовиченко з Чижівки.

– Характерно, що люди активно підтримують наші починання, – розповідає Руслан Каюк. –От і зараз вони доводять до готовності встановлені тут лавочки, працюють на відновленні криниці.

Криниця – то окрема історія. Водночас із запустінням території колишнього тваринницького містечка, закидали сміттям і криницю, що славилася особливо смачною водою. Вичистити криницю, що має до двадцяти метрів глибини і майже на третину заповнена непотребом, не так легко.

– Можливо, краще було б викопати нову? – радився на час нашого перебування Руслан Якович з хлопцями, що працювали тут. – Але де гарантія, що вийдемо на таку ж добру воду?

Отож вирішили і далі чистити криницю, в яку після цього рішення, екіпірувавшись у «рибальські» чоботи і відповідну одяганку, спустився голова ОТГ. Й за лічені хвилини наповнену сміттям спеціальну бадю вже витягли «на-гора».

Зрозуміло, до повного завершення робіт на території майбутнього сільського парку ще далеко, проте спільні роботи тут об’єднують людей, спрямовують їх на дальший розвиток громади. І не тільки у Водяниках. Досить оригінальні ідеї щодо перспектив розвитку мають і Кобиляках, Чижівці та інших селах ОТГ.

Михайло НЕЧАЙ

27.06.2020 11:15
Переглядів: 2042
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.