На Черкащині у безпрецедентній пожежі загинув літній чоловік (Відео) - Вісті Черкащини

На Черкащині у безпрецедентній пожежі загинув літній чоловік (Відео)

У місті Ватутіне, що на Черкащині, на пожежі згорів 70-річний Микола Кирилюк. Вогонь розгорівся у квартирі на третьому поверсі 5-поверхівки близько 7-ої години ранку. Найімовірніше винуватцем трагедії став саме загиблий. За словами його дружини, мав психічний розлад і любив в оселі палити сірники. Сама жінка не постраждала. За годину до трагедії пішла на город.

 

– Ми були на городі з онукою, – розповідає Любов Кирилюк. – Про пожежу дізналася від іншого онука. Прибігла, коли вже все згоріло. Прожили в цій квартирі майже 40 років. Думаю, чоловік там палив сірники. За день до цього ми були в онуків у гостях, то він там шукав сірники і пхав у кишені. Я забрала. Він знову десь знайшов. Він і раніше у квартирі їх палив. Залишилася тепер без речей і житла. До цього все йшлося.

Першою пожежу побачила сусідка. Намагалася загасити полум’я, яке тільки почало розгоратися. Хотіла врятувати чоловіка, але не змогла витягнути того із задимленої квартири.

– Я підіймалася на свій поверх і побачила дим, – згадує Марія Бабан. – Коля стояв на сходовому майданчику. Кажу йому, що в нього у квартирі щось димить. Подумала, може на плиті щось стоїть у них. Попросила, аби йшов у низ. А він мовчить. Пішла на четвертий поверх до себе у квартиру набрати води. Надягла мокру маску і забігла у їхню квартиру. Його ніде там не було. Зі спальні вже виривався вогонь. Вилила всю воду і побачила ногу сусіда. Спробувала його витягувати, але пропали сили. Вийшла на коридор і почала всім кричати, що пожежа. Колю так і не врятували.

Від потужного полум’я повигорали двері сусідських квартир. Два верхніх поверхи покрилися товстим шаром сажі, а вікна на сходовому майданчику лопнули від температури. Навпроти місця пожежі з квартири вдалося врятувати літню жінку. Її забрала «швидка». Постраждали люди й на нижніх поверхах, але вже від води з пожежних  автівок. Оселі під квартирою загиблого повністю залиті.

 

– Пожежа була прямо наді мною, – каже Надія Федотенко. Розмовляємо в її квартирі. Зі стелі тече тепла вода. На підлозі по всіх кімнатах великі калюжі. На момент пожежі тут нікого не було. – Не один раз їм казали, щоб не зносили мотлох. Не слухали. Він був нормальним чоловіком. А вона трохи не в адекватні. Моя квартира залишилася дитині після смерті батька. Що мені з нею тепер робити?Вода тече з усіх куточків стелі.

Водою знищило всю побутову техніку та комп’ютери, скаржиться 11-річний Саша.

– В 6 ранку моя мама розбудила мене, – говорить школяр. – В коридорі всі бігали й кричали. Був сильний вогонь і дим. Людей деяких спускали по драбині пожежної машини. У нашій квартирі все зараз залито водою. Нещодавно купили комп’ютер за 10 тисяч гривень. Тепер він не працюватиме.

На місці інциденту виставили працівників поліції для охорони квартир, аби уникнути мародерства. Для міста це майже безпрецедентний випадок, каже заступник міського голови Юрій Кубявка. Чиновник увесь ранок перебував на місці пожежі.

– До мене зателефонували мешканці того будинку й повідомили про пожежу, – коментує Кубявка. – А я вже викликав пожежників, поліцію, газовиків та інші служби. В 7.15 ранку я приїхав на місце. Пожежники вже працювали. Об 11-ій годині займання повністю ліквідували. Подібне у Ватутіному траплялося давно. Це однозначно не звично для нашого міста.

Небезпеки обвалу несучих конструкцій немає, кажуть у міськраді. Людям запропонували поселитися у тимчасове житло. Мешканці квартир відмовилися. Одні й далі планують жити у своїх оселях, інші переберуться до родичів.

Сергій РАДЧЕНКО

13.06.2020 21:45
Переглядів: 3039
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.