''Дивилися, як на живий труп'' - Вісті Черкащини

”Дивилися, як на живий труп”

Нещодавно у Ватутіне повернулася 35-річна волонтер і боєць батальйону “Донбас” Ольга Юріна. Рік тому, під час несення служби, жінка захворіла на рак. Лікарі виявили пухлину хребта. Метастази пошкодили майже всі хребці. Довго лікувалася в українських госпіталях. Коли лежала в палаті, лікарі дивилися на неї як на вже безнадійну. Та Ольга вирішила боротися за життя і, завдяки допомозі небайдужих,поїхала лікуватися в Італію.

“У мене зненацька почала боліти спина. Знеболюючі не допомогли. Поїхала у госпіталь МВС Запоріжжя. Там вже дізналася, що маю рак, – розповідає жінка. – Я служила в багатьох точках. Рушієм моєї хвороби стали багато факторів. Це й обстріли. Під Маріуполем ми базувалися неподалік від заводів, де з труб вилітав помаранчевий дим і встеляв усе навкруги. Коли я уже лікувалася, лікарі тільки руками розводили. Мовляв, нічим не допоможемо вже. Дивилися, як на живий труп. Мене таке ставлення сердило. Але для себе знала точно — я житиму.

Мій чоловік має в Італії знайому сім’ю, яка погодилася прийняти мене. Там же і домовлялися про лікування у госпіталі. Виїхати туди мені допомагали хто чим міг. Зовсім незнайомі люди ділилися грошима. А от всі ті розпіарені благодійні фонди, навпаки, відмовляли. Зверталася й до деяких депутатів — те ж саме. Але, на щастя, зібралося таки 3 тисячі євро і я вилетіла до Італії.

Там все протилежне. В лікарні ставилися не як до хворої, а як до людини, наприклад, з нежитем. Там не дивилися на мене, як на помираючу. Мала всі необхідні медикаменти. Ставлення людей вражало. Чи не кожен запитував, чим може бути мені корисним і не сахалися, як від прокаженої. Зараз повернулася, бо й так протермінувала дію візи. Чоловік у Києві зараз добивається видачі нової. Через українську бюрократію затрималася у Ватутіному довше, ніж потрібно. Я вже б мала в італійському госпіталі почати прокапуватися. А щодень такої затримки згубно впливає на мій стан здоров’я. Хоча, за час перебування за кордоном мій стан значно поліпшився”.

До повного видужання Ользі знадобиться ще не один рік і не одна тисяча євро. До Нового року вона поки що забезпечена медикаментами, які коштують тисячі гривень. Як буде далі, жінка не знає. Але і українські волонтери, і українська діаспора в Італії роблять все, аби кошти були.

“Була неприємна ситуація, коли про мене написали в одному з інтернет-виданні, що я маю 30 тисяч євро на лікування. Але то була неправда. Зібрала лише 3 тисячі, з якими й прилетіла до Італії. І коли зателефонували до одного фонду просити допомогти, нам відмовили. Кажуть, ми читали статтю і знаємо, що на лікування вам вистачає. Ця брехня дуже ускладнила життя”, – бідкається Ольга.

Про українських політиків і про війну на Сході має окрему думку.

“Я зрозуміла, що, наприклад, воїни треба владі поки вони можуть воювати. Отримавши серйозне поранення чи хворобу, боєць ризикує стати забутим і самостійно боротися за життя. Українська бюрократія тяжкопробивна, – впевнена Юріна. – Ті, хто позадекларовував сотні мільйонів і сидить у владних кабінетах, якщо комусь і допомагають, то лише для власного піару. А війна — це надприбутковий бізнес. І багато хто з бійців це давно зрозумів. Патріотизм вже не той, що був у перші роки війни. Хоча й зараз хлопці не за гроші воюють, а все ж за землю. Багато полишалося тих, хто не може більше уявити себе ніде як тільки на фронті. Через брехню все більше й більше росте недовіра до влади. Якщо, наприклад, у щоденних звітах розповідають про 1-2 загиблих бійців, то майже напевно ця цифра у кілька разів більша. Це робиться для того, аби не деморалізувати інших. А ті, про кого “забули” згадати, можуть залишитися зниклими безвісти”.

До революції Гідності Ольга Юріна працювала психологом у Києві. Під час розстрілів була волонтером. Вступила на службу в батальйон “Донбас” у перші місяці війни. На фронті постійно перебувала в “гарячих точках”. Із чоловіком Дмитром познайомилися також під час війни. Був бійцем того ж батальйону.

Сергій РАДЧЕНКО

23.11.2016 17:50
Переглядів: 1318
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.