До роковин Шевченка відновили скульптуру ''Я пас ягнята за селом''

Три роки тому, навесні 2015-го, у Шевченковому, що на Звенигородщині, селі, де провів дитинство малий Тарас, вандали сплюндрували пам’ятник малому Кобзареві, відпилявши від постаменту бронзове ягня вагою до 30 кілограмів. Скульптура стояла на в’їзді в село з боку Моринець. Це ягня викрали вдруге, тож люди побоювались, щоб не вкрали й скульптуру Шевченка.

Влітку 2016-го злочинці таки викрали у Шевченковому 500-кілограмову бронзову поетову скульптуру “Тарас малює”, щоправда іншу, яка стояла на в’їзді з боку села Вільшана.

− Досі не вірю, що таке сталося. Там же була велика скульптурна група. Як вони її повантажили, вивезли?! – бідкалася тоді директор Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка” Людмила Шевченко.

Люди нарікали, що зловмисники не посоромилися підняли руку на святиню − національного генія − й дивувалися, де таку (аж надто відому) бронзу вандали зможуть реалізувати чи збути.

До сьогодні, на жаль, ані ягня, ані скульптура “Тарас малює” не знайдені. Про це поінформували в Черкаській прес-службі національної поліції.

Однак є і хороша новина: напередодні роковин поета відновили пошкоджену композицію “Я пас ягнята за селом”. Цю новину повідомив у “Фейсбук” журналіст Сергій Радченко та зауважив, що відтворену частину (ягня) зробили вже не з бронзи, а з композитних матеріалів. Пам’ятник перенесли у більш людне місце – поставили поруч із місцевою школою. Відтепер за ним наглядатиме відеокамера.

Зауважимо, що є думка також поставити меморіальну стелу із зображенням малого Шевченка в селі Гуляйполе, що на Катеринопільщині. Оскільки, з погляду літератора Михайла Наєнка, саме через це село малий Тарас мандрував із батьком у Крим. У сільській раді поінформували, що наразі працюють над цим проектом разом із Михайлом Кузьмовичем. Меморіал стоятиме також біля школи.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

15.03.2018 21:20
Переглядів: 2061
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.