“Для тих, кому за…”: як на Черкащині відбуваються танцювальні вечори для пенсіонерів

У Звенигородці щотижня відбуваються танцювальні вечори “Для тих, кому за…”. Про це Суспільному розповіла організаторка Алла Мартиненко.

Зі слів пані Алли, учасники своєю майстерністю рухатися можуть позмагатися із молоддю, бо “коли душа юна – вік не завада”.

Жителька Звенигородки пані Марія, часта учасниця таких вечорів. Розповіла, що чекає на танцювальний день щотижня:

“Це для нас святкова подія серед буденних клопотів. Дуже подобається наші танці. Тут ми набираємося сили, енергії та навіть забуваємо про домашні клопоти. Навіть якщо болять ноги й поперек – біль проходить”.

Дружинник Анатолій Сиваченко стежить за порядком на танцмайданчику. Під час вечорів запрошує жінок до танцю:

“Чоловіків, які танцюють мало, менше ніж жінок, проте увагу приділити треба кожній. Тому танцюю то з тією, то з іншою – тут танцюють всі”, – зазначив чоловік.

Відвідувач заходу Петро Уманець не танцює. Зі слів чоловіка, не може, бо ноги хворі, хоча душа, як і колись, молода:

“Я б з радістю затанцював. Я, як був молодий, був віртуозом. Ніхто мене не перетанцьовував. А зараз наша друга молодість. Ми на цьому жили, живемо і будемо жити”.

Алла Мартиненко розповіла, що ідею вечора танців підгледіла в Полтаві, потім вирішила створити таке й у Звенигородці:

“Місцева влада не заперечувала – у нас немає ніякого дозвілля для людей після шістдесяти. А коли грає музика, її чутно на все місто, з’являється піднесений настрій. І люди біжать сюди та завжди запитують: «А коли, а коли?»”.

Відтоді раз на тиждень на танцмайданчику звучить полька, фокстрот та краков’як. Танцюють під живу музику – грає оркестр будинку культури. До танців долучаються і молодші, проте не на танцполі, а за огорожею.

Жителька Звенигородки Світлана Перташ розповіла, що приходить не танцювати, а порадіти за учасників:

“Я тут душею молодію, тому приходжу кожну суботу. Я так радію за усіх оцих жіночок – вони такі красиві, чепурні. Я дякую, що тут усе це відбувається”.

Зі слів Алли Мартиненко, ці танці – не просто рухи тіла під музику, тут люди ще й співають та закохуються – вже навіть є чотири подружжя.

“Коли пішли чутки, що тут відбуваються такі події, сюди почала приходити та молодь. Заходять усі – тут немає обмежень”, – розповіла директорка центру культури й дозвілля Звенигородки Любов Кононенко.

З її слів, заняття проводять безоплатно.

suspilne.media

01.09.2021 13:48
Переглядів: 564
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.