«Де тебе новий рік застане, там і проведеш його»

Зимової пори кращим за ліс може бути лише ліс передноворічний. Це вам підтвердить і майстер лісу Козацького лісництва Звенигородського держлісгоспу Леонід Фицайло, який вже котрий рік поспіль разом зі своєю сім’єю зустрічає Новий рік саме в лісі.

-Для нашої родини це вже стало доброю традицією, – говорить Леонід Олександрович, який господарює тут ось уже майже тридцять років. – Недаремно ж кажуть: де тебе новий рік застане, там і проведеш його. До нас у цей вечір на застілля сходяться близькі друзі, куми і ми навіть не уявляємо себе в іншому місці за святковим столом.

Взагалі, то обійстя Фицайлів, яке знаходиться на лісовому кордоні, мало чим відрізняється від сільського. Чепурні будівлі, в тому числі й господарські, пасіка. Бджільництвом, як розповідає Леонід Олександрович, займався його батько, якого у Моринцях і по сьогодні пам’ятають як досвідченого пасічника. Отож і продовжує син започатковану батьком справу. От лише, на відміну від сільських і міських жителів, йому не потрібно щороку шукати ялинку. Зелену красуню, якій вже не один десяток років, має перед самими вікнами будинку. Вона мовби чекає ялинкових іграшок з рук господарів і гостей, котрі обов’язково розділять з нею урочисту мить приходу Нового року. Так буде і нинішньої новорічної ночі, до якої особливо старанно готується Неля Володимирівна – дружина Фицайла.

Новорічне свято в їх родині ніколи не проходить за одним і тим же сценарієм. Традиційними залишаються лише оселедець «під шубою», котлети та коронна страва, яку подає на стіл господиня – печеня, приготована за рецептами, що їх знає лише Неля Володимирівна. Численні ж салати, які так полюбляє готувати вона, щоразу – різні.

Зі стравами, отже, все ясно. Але що то за свято без чарки на столі? Цікаво, які ж трунки виставляють на святковий стіл в Фиційлів?

-Дружина полюбляє різні соки, – відповідає на це запитання глава сім’ї. – Для гостей не обходиться без шампанського та горілки. Щодо горілки, то віддаємо перевагу своїй, «домашній», так би мовити.

Та скажемо відразу, що Леонід Олександрович не дуже захоплюється й «домашньою». Бо ж навіть в новорічну ніч він не може нехтувати своїм основним обов’язком – охороною ввіреного йому лісового господарства, оскільки охочих попоратися тут вистачає навіть в таку казкову ніч. Отож і до, і після новорічних тостів, хочеш-не хочеш, а доводиться постояти серед лісу, сторожко вслухаючись в довколишню тишу. Та то вже деталі…

Михайло НЕЧАЙ

06.01.2020 10:03
Переглядів: 889
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.