Чи є Російська православна церква в Україні?

Свято-Преображенський Собор (УПЦ)

Непросто звичайному мирянину знайти істину, яка з двох православних конфесій, представлених в Україні, є справжньою українською. Раніше хоч було загальноприйняте розмежування: Київський патріархат, Московський патріархат. Нині ж у найменуванні обох церков прописано, що вони обидві українські: Українська православна церква та Православна церква України. Та чи так це в дійсності?


Православна церква України об’єднала представників Київського патріархату, Української автокефальної церкви і тих прихожан, ієрархів Московського патріархату, що погодились на створення єдиної помісної української церкви задля миру й спокою в Україні під покровом Вселенського Патріарха (2018-19). Керує цією церквою митрополит Епіфаній.
Українська православна церква (колишній Московський патріархат) теж декларує свій патріотизм та самостійність, повну незалежність від Москви й Російської православної церкви в цілому. Таке чуємо майже щодня від представників духовенства УПЦ під проводом митрополита Онуфрія.

Свято-Георгієвський храм (ПЦУ)

Було б добре. Але. Відкриваємо Інтернет-джерело «Русская православная церковь. Официальный сайт Московского патриархата» (http://www.patriarchia.ru/) і що там бачимо? В рубриці «Организации» перераховані всі структури, що належать до Російської православної церкви, а це й Уманська єпархія УПЦ на чолі з владикою Пантелеймоном, і Черкаська на чолі з Феодосієм, і Київська на чолі з митрополитом Онуфрієм, а поруч з ними – Московська, Калузька, Псковська і т. д. Управляє ж всією цією братією, ясна річ, патріарх Московський і «всия Руси» Кірілл, а вітчизняною філією – митрополит Онуфрій.


«Московська церква зухвало обманює, – каже отець Михайло Василюк, настоятель Петропавлівського храму (ПЦУ) з Тального, – іменуючи себе українською. Так діється по всій Україні. Вони себе назвали УПЦ давно. Юридично все правильно. Але фактично ця церква є філією Росії. Сайт Російської православної церкви це підтверджує. Саме на ньому всі єпископати Української православної церкви. Не на сайті Православної церкви України, що утворилася 2 роки тому, а на сайті Російської православної церкви».
До слова, його Всесвятість Вселенський патріарх Варфоломій засудив діяльність так званої російської філії православ’я в Україні. Він сказав, що це відгалуження не належать ні до якої з церков. В Україні є лише одна, визнана Варфоломієм церква, – Православна церква України на чолі з митрополитом Епіфанієм.
«Так звана Українська православна церква – це російська церква, навіть, якщо там моляться, проповідують українською мовою, – пояснює Василюк. – Це засланці Росії. Є такі церкви і в Тальному: Свято-Троїцький храм, де править Сергій Бардецький (біля автостанції), Свято-Дмитрівський храм (за мостом біля «Нової пошти»), в якому служить Григорій Бардецький. Фактично в кожному районі є засланці Москви. У центрі Звенигородки (поблизу танка) теж розміщена російська церква, а от при виїзді зі Звенигородки (в бік Черкас) – справжня українська».
Якщо духовенство УПЦ дійсно чесне, правдиве, то мало б називати себе, як є: Російська православна церква в Україні, бо належать до лона РПЦ. Хай правильно себе називають, не маніпулюють людьми та не вводять народ в оману. «Я не можу назватися Іваном, коли я Михайло», – каже отець Василюк.
Це лише одна сторона медалі, пов’язана з обманом та маніпуляціями УПЦ щодо назви, інша – куди серйозніша: кому служить ця структура, за кого молиться, ідеологію якої країни підтримує чи обслуговує. Чомусь не дивують чутки, що в деяких храмах УПЦ знаходять портрети Путіна. «Колись прийде час, – наголошує отець Михайло, – і ставитимуть таблички з вказівниками, де яка церква в селі чи місті розташована. Нехай люди знають, де наша церква, а де російська, і свідомо вирішують: куди йти. Чи захочуть вони піти в церкву агресора, який воює з Україною, в церкву, служителі якої благословляли зброю російського агресора й російських найманців на Сході? На що благословляли? На вбивство наших батьків, синів, дочок?»


Шкода, що не всі українці це розуміють, несуть свої гроші в церкви РПЦ, зокрема в так звану Українську православну церкву, яка, як бачимо, є філією Російської, а потім за ці гроші Росія купує зброю і вбиває наших воїнів, захисників, простих громадян.

Олександра КОВАЛЬ

14.05.2021 11:25
Переглядів: 419
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.