Чи нагодують кооперативи Звенигородщину обіцяною кролятиною?

Серед небагатьох обслуговуючих кооперативів, створеним відповідно рішення обласної ради і завдяки яким, на думку наших високих урядовців, мав би виживати безробітній люд та виробляти водночас порівняно недорогі продукти харчування, у Звенигородському районі переважають кролівничі. Це, передусім, сільський – «Багачівський оберіг», та «Кролі Звенигори» й «Кролі Звенигородщини», засновані у самій Звенигородці. Початок їх діяльності був багатообіцяючим: кожен кооператив отримав від управління агропромислового розвитку облдержадміністрації та Регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів обласної ради до десяти кролів «на розплід» та по шість сучасних кліток для вухатих підопічних «Еко-ферма» Роббітакс 8 w» вартістю понад 14 тисяч гривень кожна.

За час, що минув відтоді, а це більше року, колективи вже мають по півтори сотні й більше голів кролячого поголів’я.

– До вже отриманих кролів Каліфорнійської породи ми докупили й вуханів породи Сірий велетень, які більш стійкі до хвороб та набирають чи не найбільшої ваги, – розповідає керівник кооперативу «Кролі Звенигородщини» Світлана Ольховська. – Відповідно докупили й кліток. Та хоч і доглядали кролів належним чином, уберегти поголів’я від часткового падежу не вдалося. Проте рук члени нашого кооперативу не опустили. Продовжуємо працювати…

Зрозуміло, що в ході становлення надіятися на якийсь прибуток звенигородським кролівникам ще рано. Поки що вони фіксують лише витрати. В тому числі й на закупівлю кормів, оскільки власного поля для їх вирощування не мають. Планами щодо подальшого розвитку галузі не діляться, оскільки, кажуть, існуючі реалії не дають упевненості у завтрашньому дні, в чому переконалися, аналізуючи свої бізнес-плани.

Тож найближчим часом надіятися на місцеву дієтичну кролятину жителям району не варто.

Михайло НЕЧАЙ

05.05.2018 17:59
Переглядів: 884
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.