Жителі Тальнівської громади нарікають на нерозчищені вулиці та непрохідні тротуари

У Тальнівській громаді на Черкащині снігова негода мете ще із ночі. Техніка, яка б мала розчищати дороги між селами, вулиці та тротуари по місту не справляється зі своєю роботою. Все через те, що її обмаль, адже станом на сьогодні, на усі 43 села колишнього Тальнівського району та саме місто, які об’єднались в громаду, задіяно всього 3 трактори, 1 новенький МАЗ та 2 одиниці найманої техніки. Не рахуючи того, що сільгоспвиробники району добровільно згодились прогортати села у яких обробляють землі.

Минулорічній сніговий колапс повторюється, а міський голова Тального Василь Сідько спокійно розповідає журналістам, що до зими підготувались, проте, договори на прогортання снігу у громаді із підприємцями так і не заключили, лише в усній формі.

Нагадаємо, на одній із липневих сесій Тальнівської міської ради, депутати в один голос звертались до міського голови, аби той вже починав працювати із підготовкою громади до зими. Просили, аби з кожним сільгоспвиробником міська рада заключила договір на прогортання снігу у тому населеному пункті, де він має землю та обробляє поля. Наголошували на тому, аби мер із профільним заступником Олександром Маринченком зробили умовну карту, на якій мало б бути зазначено хто у якому селі і на яких межах чиститиме сніг. А також на сесії, акцентували аби фермерам відшкодовували кошти за використане пальне, яке буде витрачено на задіяну взимку техніку. В ідеалі, якби договори заключили, питань би не виникало. Грудень закінчується, снігу вище коліна, а у нас в громаді укладена угода лише з одним фермером, карти прогортань, як такої, не існує взагалі.

На запитання журналістів Василь Сідько, невпевнено називає тих, хто відповідає за прогортання доріг територіального та обласного значення. Запитання про угоди з підприємцями та карту прогортань по громаді переадресовує на секретаря міської ради. А чим же завідувати тоді профільному заступнику з питань ЖКГ Олександру Маринченку?

У той час жителі громади скаржаться на снігове бездоріжжя:

–Йшла на обід додому, мало ноги не повикручувала, що не крок, то шпагат. Тротуари в жахливому стані, якщо вранці хтось прогортав в центрі, то повезло, а в районі автостанції закидало, бреди сам і прогортай двома, – скаржиться тальнівчанка Раїса Соколівська, жителька району автостанції.

Така ж ситуація і по вулиці Вокзальній у Тальному, жителі того мікрорайону нарікають на те, що за них взагалі забули. Адже дорогу прогорнули лише до депутатського двору Олександра Гижка, а далі по маршруту автобуса ніхто й не прогортав.

Старости округів говорять, про те, що дороги між селами замело переметами, бідкаються, аби автомобіль швидкої зміг дістатись за викликом.

За словами міського голови, прогортання снігу у місті виконувалось зранку до 10.00, і продовжиться після 17.00. По селах підприємці прогортатимуть за усними домовленостями.

Отак і робиться, минула зима не навчила, що сані потрібно готувати ще з літа!

Марта ДОВЖУК

Читайте також: На Тальнівщині сталась ДТП через снігову кашу на дорогах

28.12.2021 20:04
Переглядів: 957
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.