Жителі села на Тальнівщині хочуть мати проїзну дорогу

У редакцію газети «Новий Дзвін» звернувся житель села Тальянок Олександр Сатанівський. Чоловік від імені 20 жителів вулиці Першотравневої (серед яких переважна більшість пенсіонери), просить редакцію допомогти вирішити їхню проблему. Вся справа в тому, що Олександр живе у мальовничому куточку села – над річкою. До центру села – далеченько, до траси – ближче. Щоправда, і в центр можна дістатися навпростець, адже один із жителів Першотравневої поставив у березі плиту, і за сухої погоди люди ходять та їздять тим шляхом. Вона нагадує швидше лижну трасу, аніж вулицю, бо з обриву. До траси, на виїзді з села, жителі Першотравневої дістаються дорогою (колись асфальтною), яка проходить через господарський двір колишнього колгоспу. Та вся біда в тому, якщо його віддадуть в оренду, то новий господар, без сумніву, перекриє проїзд. Тоді добирайся, як хочеш!
Коли люди дізналися про те, що господарський двір планують віддати в оренду, було це ще на початку 2019 року, у лютому місяці, написали звернення до сесії сільської ради, аби облаштували частину дороги по вулиці Першотравневій від будинку №23 до будинку №43 (десь приблизно 600-700м). А саме, мова йшла «про вирізання та викорчовування кущів, порослі, підчистки гілля, нарізання грейдером дорожнього покриття та нанесення щебеневого покриття». Депутати вирішили внести дану дорогу до Програми «Капітальний і поточний ремонт та утримання доріг комунальної власності Тальянківської сільської ради на 2019 рік» та виконати роботи. Що з обіцяного було зроблено, ми запитали у колишнього сільського голови Івана Миколайовича Шилкіна. «Тоді треба було профінансувати будівництво нової амбулаторії, грошей на дорогу, як завжди, не вистачило», – каже колишній голова. Тому не дивно, що сільська вулиця на самому її початку нагадує непроїзні хащі. І спершу навіть важко здогадатися, що на ній живуть люди. Вона вузька, дерева та кущі з покинутих дворів розпустили гілля на самісіньку дорогу, а те, що пообрізали «ресівці», ніхто не прибрав. Щебеневою сумішшю вона, напевне, посипалася, та було це дуже давно, тому, коли йде дощ, люди стають «відрізаними від світу». «Ви у якому столітті тут живете?» – запитують водії швидкої, які приїздять на виклик.


Про проблему знає сільська староста Тетяна Гудзенко та міський голова Василь Сідько. Староста, яка саме проводила прийом громадян у селі, і спрямувала Олександра Сатанівського до преси, бо сама вичерпної відповіді дати не змогла. Хоча через деякий час зателефонувала та повідомила, що у її старостинському окрузі роботи з облаштування вулиць та доріг розпочато – щоправда, з Мошурова. Маю надію, що до Першотравневої у Тальянках черга теж дійде. Не закінчиться щебінь чи гроші, чи бажання працювати.
Міський голова Василь Сідько на телефонні дзвінки не відповідає. Найлегше сховати голову в пісок. Хоча, зі слів Олександра Сатанівського, таке саме звернення він написав і міському голові. Той обіцяв розібратися. Побачимо.


Василь Петрович згодом таки вийшов на зв’язок, запевнив, що Першотравнева вулиця у Тальянках є у переліку робіт з облаштування:
– На даний момент ми зробили Поле Чудес, вул. Грушевського, вул. Калинову в Тальному. Зараз працюємо в Мошурові: одну вулицю вже закінчили. Ми закупили на 50 тис. щебеню і оголосили ще тендер на 200 тис. грн.. З 11 травня поїдемо далі. 11-12 числа – на Майданець, – коментує посадовець. На всі дороги громади піде не менше 8-и мільйонів гривень.

Ліна ЯЛОВСЬКА

14.05.2021 09:00
Переглядів: 975
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.