Які вони – травневі Миколи Тальнівщини та Катеринопільщини?

Микола Цвик

Миколи Чудотворця, а як ми звикли казати, – Святого Миколая, більшість із нас звикли відзначати 19 грудня. І тільки зрідка – посеред весни, 22 травня. Цього Святого поважають у християнському світі, та й називають свято на його честь по-різному: Миколин день, весняного Миколи, травневого Миколи, Миколи Чудотворця.
Ми поспілкувалися з Миколами, що живуть на Тальнівщині, щоб з’ясувати, які вони – літні Миколи.
– Мені моє імя подобається, – каже Микола Цвик, лікар-анестезіолог Тальнівської ЦРЛ. – Мама захотіла так назвати. І це ніяк не пов’язано зі святом. Відзначаю Миколи в сімейному колі, іноді з друзями, коли є можливість. Люблю колекціонувати старовинні речі та рибалку, маю спокійний характер. В людях ціную щирість і правдивість.
– В мене день народження 19 грудня, тому так і назвали. Миколая святкуємо, 4 рази на рік – є що відзначати, – пояснює Микола Хавронюк, керівник СФГ «Промінь», с. Здобуток, Тальнівщина, – Зазвичай з родиною чи друзями.
– Люблю своє ім’я. Назвали так, хоч народився на Андрія, 13 грудня. Я – зимовий Миколай, – ділиться Микола Гурбич, депутат Тальнівської міської ради. – Люди вітають зі святом, а так – то не відзначаю. Серед занять, які люблю – рибалка. В людях ціную чесність, прямоту та довіру.

Микола Гурбич

Бути Миколою на Катеринопільщині – це завідомо мати успіх. Маємо аж чотирьох сільських голів – Миколу Боброва (Пальчик), Миколу Гаркавого (Гуляйполе), Миколу Білоуса (Бродецьке) та Миколу Піщаного (Шостакове). Усі вони особистості неординарні. Троє із них уже головують кілька термінів поспіль. Заміни їм односельці не можуть знайти.

Микола Бобров

Микола Бобров славиться організаторськими здібностями. Багато голів заздрять, як вправно він може зізвати людей на толоку. І йдуть же! Працюють! Розчищають село. Схожі здібності є і в Піщаного. Крім того, Бобров – мисливець. Любить поблукати лісами з рушницею. Не боїться сцени. Гарно співає. Затятий волейболіст. А от Микола Білоус, кажуть, неперевершений кондитер та гуморист.

Микола Білоус

Любить розповідати гуморески. Слава ж про його торти давно мандрує Катеринопільщиною. А ще розповідають, що він селекціонер. Добре знається на трояндах і навіть виводить нові сорти. Найбільшою ж його перевагою люди називають чесність. Такий вдався! Микола Гаркавий – на всі руки майстер: і крадія металу на кладовищі вночі вистежить, і при невеличкому бюджеті лад в селі наведе. Скрізь чисто, викошено. (Бажають кращого, звісно, дороги. Але це загальнонаціональна біда!) За допомогою земляка Михайла Наєнка Гаркавий і церкву в селі відкрив, і пам’ятник малому Шевченку поставив. Каже, що в молодості захоплювався футболом.
Микола Шевченко, Микола Ткаченко, Микола Вовкотруб, Микола Дерикіт, Микола Задирака, Микола Крамар – депутати Катеринопільської районної ради. Микола Каратніцький – депутат селищної ради. Микола Замковенко – громадський активіст, націоналіст, журналіст «Нового Дзвону». Микола Молоков – директор дитячої музичної школи.

Микола Ткаченко
Микола Замковенко

Є й інші Миколи, якими славиться земля Катеринопільщини. Микола Гірник – вербовецький поет. Микола Штепан – катеринопільський.
Словом, якщо хочеш, щоб дитина реалізувалась, досягла успіху, називай Миколою!

Микола Молоков

Редакція газети «Новий Дзвін»

22.05.2020 13:46
Переглядів: 2307
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.