Які новинки чекають на вступників Тальнівського будівельно-економічного коледжу?

Про те, як відбуватиметься вступна кампанія та які новинки чекають на бажаючих здобувати предвищу фахову освіту, ми поспілкувалися з директором Тальнівського будівельно-економічного коледжу Андрієм Андрющенком. Про що він повідомив, цитуємо:

«Вступна кампанія у фахових коледжах цьогоріч починається 29 червня і триватиме до 13 липня. Запрошуємо на навчання випускників 9-х та 11-х класів. Для тих, хто вступатиме на базі 9-х класів, вступні випробування відбуватимуться з 14 по 24 липня. До 3-го серпня ми вже маємо оголосити рейтингові списки для зарахування на державні місця. Наші абітурієнти будуть складати два іспити – з української мови та математики. Рейтинговий бал для зарахування на державне місце буде формуватися як сума балів вступних випробувань і середній бал свідоцтва про неповну середню освіту. Ці показники будуть визначальними для отримання державного місця. Як і завжди, існує пільгове зарахування для дітей-сиріт, дітей учасників бойових дій, для дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.

Згідно закону «Про предвищу фахову освіту», ми набираємо на навчання випускників 11-х класів, але без ЗНО, яке вимагалося раніше. Якщо ж ЗНО складене, але балів не вистачає для вступу в університет на державне місце, перевага, яку можна отримати у нас – це плюс 0,25 рейтингового балу, що, звичайно, підвищує шанс на вступ на держзамовлення. Хочу наголосити, що вступна кампанія вперше для випускників 11-класів та ПТУ передбачає те, що вони спочатку складають вступні іспити (з 1 по 13 липня), і тільки потім, після оголошення рейтингів – подають документи (з 14 по 24 липня).

Прийом документів на заочну форму навчання розпочнеться 3-го та триватиме до 20 серпня, вступні випробування – з 24 серпня по 1 вересня. На рівні типових правил прийому, і це також є новинкою, передбачено додатковий набір як на базі 9-ти, так і 11-ти класів, проте лише на комерційні місця. Документи можна подавати із 7 серпня.

Для вступу до коледжу потрібно подати такий пакет документів: свідоцтво про закінчення 9-го чи 11-го класу (з додатком); копії паспорта, ідентифікаційного коду; 6 фото (3х4). Претенденти на соцпільги додають документ, що підтверджує право на користування цими пільгами.

Минулого тижня на вченій раді Уманського національного університету садівництва виступав директор директорату вищої школи освіти для дорослих та предвищої фахової освіти Олег Ігорович Шаров. За його словами, бачення Міністерства таке, що фахові коледжі повинні еволюціонувати (і це питання не одного-двох років) та стати освітніми хабами на територіях укрупнених районів. Для цього у них є все: і матеріальна база, і гуртожиток, і викладацький склад. У цьому є величезний плюс – соціалізація дитини.

За словами Андрія Миколайовича, поки невідомо, скільки буде державних місць. Як правило, про це дізнаються у кінці червня – на початку липня. Однак директор коледжу зазначив, що на будівельні спеціальності замовили 40 держмісць, на облік і оподаткування – 20 і стільки ж на програмування. До слова, нині мінімальна академічна стипендія у закладі складає 980 гривень.

Ольга ОСІЯНЕНКО

16.06.2021 09:30
Переглядів: 1034
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.