Як зміниться структура та чисельність Тальнівської первинки - Вісті Черкащини

Як зміниться структура та чисельність Тальнівської первинки

Одне з питань, що розглядалося на черговій сесії Тальнівської райради, це питання «Про затвердження структури та граничної чисельності комунального неприбуткового підприємства «Тальнівський Центр первинної медико-санітарної допомоги». Іншими словами, у районі дохазяйнувалися так, що змушені закривати ще й частину ФАПів та скорочувати працівників, щоб звести кінці з кінцями.

На сесії Тальнівської районної ради від 15.11 2018 року, коли розглядалося питання про створення комунального неприбуткового підприємства « Тальнівський ЦПМСД», було затверджено його структуру та граничну чисельність, у яку входило 24 ФАПи, 1 міська та 8 сільських амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Вони мали обслуговувати населення Тальнівського району й ОТГ та складалися з 183,5 штатних одиниць.

-На даний час у закладі працює 146 працівників. З них 14 – лікарів, 70 – середній медперсонал, 35 – молодший, 27 – інший, – повідомила Анна Данилюк, керівник закладу.

Відомо, що з січня цього року заклад перейшов на нову модель фінансування. Це означає, що кошти надходять від Національної Служби здоров’я України за кожного пацієнта, згідно заключених декларацій. Через фінансові труднощі, що склалися у районі, та щоб якось збалансувати доходи й витрати, заклад вимушений піти на такий крок, як скорочення працівників. Із структури закладу планувалося вивести 6 ФАПів: Лоташеве, Шаулиха, Гуляйка, Чеснопіль, Павлівка 2, Червоне. Оскільки Тальнівська міськрада виділила кошти на повне утримання ФАПу у Червоному, а сільради Лоташевого та Шаулихи на фельшерсько-акушерські пункти у своїх селах, то відповідно, закривається лише 3 ФАПи у Чеснополі, Гуляйці та Павлівці 2. Жителі цих сіл будуть обслуговуватися медичним працівником найближчого ФАПу чи амбулаторії. А Заліську та Зеленьківську амбулаторії реорганізують у ФАПи.

-Тому пропонується скоротити граничну чисельність працівників з 183, 5 посад до 130 штатних одиниць. Під скорочення підпадає 29 працівників. З них 5 – середніх медпрацівників, 22 – молодшого медперсоналу та 2 – інші, – зазначила керівник закладу.- Крім цього, пропонується ввести у структуру закладу посади санітарок за строковими договорами за кошти місцевих бюджетів (18 посад). Сільради, які мають достатні бюджети, надають субвенцію комунальному неприбутковому підприємству «Тальнівський ЦПМСД» на оплату заробітної плати цим працівникам. Санітарки, прийняті на роботу за строковим трудовим договором, мають ті ж самі права, що й працівники, які працюють безстроково.

Відповідною кількістю голосів депутатів районної ради дане рішення на сесії було прийнято.

Ліна ЯЛОВСЬКА

07.05.2019 10:00
Переглядів: 926
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.