Як працює рентгенологічна служба Тальнівської лікарні

► До Дня медичного працівника

Важко уявити наше життя без медицини. Будь-яка людина незалежно від статі і віку прагне бути здоровою, прожити активне життя. І немає в світі більш відповідальних місій, як у медичних працівників. І немає жодної людини, яка б хоча раз в житті не зверталася до них за допомогою. На вас, медичні працівники, лежить велика відповідальність за здоров’я людей. Ви супроводжуєте кожного з нас від самого народження, піклуєтесь про наше здоров’я впродовж усього життя, даруєте надію на одужання. Ваша професія сповнена благородної місії – служіння в ім’я здоров’я та майбутнього нашого народу.
Однією з важливих галузей у медицині є рентгенологія, яка проводить діагностичне рентгенологічне дослідження. Фактично, не існує жодної галузі в медицині, де б не використовувалося рентгенологічне дослідження. Воно відіграє важливу роль у встановленні діагнозу та подальшому лікуванні.
В структуру рентгенологічної служби КНП «Тальнівська багатопрофільна лікарня» входить кабінет флюорографії та рентгенологічний кабінет, які належать до поліклінічного відділення та знаходяться на першому поверсі лікарні (донедавна це було окреме відділення – променевої діагностики, куди ще входив кабінет УЗД). Зараз там працюють професійні та віддані своїй справі медичні працівники: лікар-рентгенолог – Анастасія Василівна Кириченко, три рентгенлаборанти – Марія Костянтинівна Шадріна, Наталія Володимирівна Ткаченко, Діана Олександрівна Опанащенко та одна молодша медична сестра – Галина Петрівна Смірнова. Вони обслуговують стаціонарних та амбулаторних пацієнтів Тальнівської громади, а також надають цілодобову ургентну допомогу.
Лікарка Анастасія Кириченко працює в КНП «Тальнівська багатопрофільна лікарня» з 2018 року, прийшла одразу після інтернатури. Вирішила допомагати людям на своїй рідній Тальнівщині. На той час завідувачем рентгенологічного відділення був висококваліфікований, досвідчений лікар Анатолій Афанасійович Касьян, який став наставником для молодої спеціалістки, адже більше 40 років він плідно працював в рентгенкабінеті. Зажди допоможе і словом, і ділом.
Анастасія Василівна каже, що одразу знайшла спільну мову з колективом. Співпраця з керівництвом лікарні дала свої результати – незабаром буде введений в експлуатацію новий цифровий рентген-апарат. За словами Анастасії Василівни, цифрова рентгенографія забезпечить якісне та швидке отримання зображень. Раніше обробка рентгенівського знімку займала чимало часу: проявити, закріпити, висушити плівку. При сучасному рентген-апараті знімок матимуть в цифровому зображенні, а при бажанні можна роздрукувати на спеціальному принтері. Це дозволить пацієнтам швидко отримувати рентгенівський знімок.
Від висококваліфікованого рівня та досвіду рентгенлаборантів залежить якість зображень рентгенологічних знімків, по яких лікар-рентгенолог готує рентгенологічний висновок.
Найдовше в рентгенологічному підрозділі лаборантом працює Марія Шадріна – більше 35 років. До цього 16 років працювала в операційній. Доброзичлива, врівноважена, щира – так відгукуються про неї колеги. До речі, 11 червня вона святкувала свій ювілейний День народження – 70 років, з чим її вітаємо. Бажаємо здоров’я, бадьорості, благополуччя і довгих років життя.
Рентгенлаборант Наталія Ткаченко працює в лікарні 39 років, а в рентгенологічній службі – 27. Вона обізнана і досвідчена, є віртуозом у складанні звітів, активна, має якості організатора. Її цінують і поважають хворі і медпрацівники.


– Я працювала в лікарні статистом. І якось мене запитали дівчата, які працювали в рентген-кабінеті, чи не хотіла б я перейти до них. Дуже боялась, ця справа мене лякала ще з училища. Раніше не могла й подумати, що буду тут працювати, а зараз мені подобається, – розповідає пані Наталія. – Випадки бувають різні: аварії, травми, тому нас викликають і вночі, і у вихідні, і після робочого часу. Під час прогресивного ковіду дуже тяжко було, могли за день обстежити до 100 хворих. Люди всі різні, до кожного треба знайти підхід, пояснити, як правильно стати чи лягти, не так, як книжка пише, а так, щоб на знімку все добре було видно, – розповідає Наталія Ткаченко.
Марія Костянтинівна і Наталія Володимирівна є наставниками і прикладом для своєї молодої колеги Діани Опанащенко, яка прийшла на роботу в лікарню у вересні минулого року. Каже, що їй робота подобається, колектив хороший. Зараз вона виконує все, що й досвідчені її наставниці. Колеги кажуть, що з обов’язками справляється. Майже одразу її поставили ургентною. Це велике розвантаження іншим лаборантам, які до цього часу працювали лише вдвох.
З повагою хочеться сказати про молодшу медичну сестру Галину Смірнову. Основною її задачею є своєчасне поточне та генеральне прибирання закріплених за нею кабінетів відповідно до санітарного режиму. Галина Петрівна довгий час працювала в приймальному відділенні і тільки нещодавно перейшла в рентгенологічний підрозділ. Окрім якісного прибирання, вона допомагає лаборантам, супроводжує хворих.
Важливо пам’ятати, що рентгенологічне дослідження, як і будь-яке інше, має показання та протипоказання. Так, рентгенівське опромінення є небезпечним для організму і його можна використовувати лише за рекомендацією лікаря. Працівники рентгенологічного підрозділу щоденно, допомагаючи хворим, наражають себе на небезпеку рентгенівського опромінення.
– У третю неділю червня всі українські медики відзначають професійне свято – День медичного працівника. Це чудова нагода ще раз подякувати нашим колегам та ветеранам медичної галузі за сумлінну та невтомну працю.
Бажаємо міцного здоров’я, щастя Вам і Вашим родинам, професійних звершень, успіхів у Вашій нелегкій роботі та натхнення в усіх справах! Нехай досвід і мудрість, професіоналізм та відданість обраній професії медиків, які сьогодні працюють на благо здоров’я людини та новаторство і ентузіазм нового покоління медпрацівників стане запорукою успішного розвитку медичної галузі нашої країни, – кажуть медики.

Катерина КІХТЕНКО

19.06.2021 09:00
Переглядів: 1816
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.