Як працюватимуть пришкільні оздоровчі табори у Тальнівській громаді

Навчальний рік зовсім скоро завершиться, проте при школах працюватимуть оздоровчі табори (згідно розпорядження міського голови «Про підготовку та проведення оздоровлення, відпочинку дітей, учнівської молоді влітку 2021 року» від 21.05.2021). За словами Раїси Карман, начальника відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міськради, такі табори під різними назвами (як-от у Кобриновому – «Сонечко» і т.д.) діятимуть в усіх навчальних закладах громади із 7-го по 20-те червня за програмою оздоровлення.

– У пришкільних оздоровчих таборах працюватимуть педагоги, – розповідає Раїса Михайлівна. – Ніхто з них у відпустку не йде, поки не завершиться цей відпочинковий період. Якщо це НВК, то садочки, що входять до складу навчального закладу, працюватимуть за розкладами шкіл. Якщо ж дитсадки окремо, вони мають свій оздоровчий період – протягом усього літа (червень-серпень). На цей період в дитячих садочках розроблено меню відповідно до всіх вимог щодо оздоровлення. Безкоштовно будуть харчуватися 300 дітей пільгових категорій Тальнівської громади: діти-сироти та позбавлені батьківського піклування – 100% від потреби; діти, один із батьків яких загинув у зоні бойових дій – 100%; діти осіб, визначених учасниками бойових дій (діти учасників АТО) – 100%; діти-внутрішньо переміщені особи – 100%; по 50% – діти з малозабезпечених сімей, діти з інвалідністю і діти, які опинилися у складних життєвих обставинах, та діти з багатодітних сімей. Тобто, якщо у ці 50% дитина увійшла, то харчування буде безкоштовним.

Батьки, які бажають, щоб їхня дитина ходила до табору, мають написати заяву на оздоровлення. Якщо дитина не входить до переліку тих, хто має пільги, оплатити харчування потрібно буде з власної кишені. Вартість харчування за програмою оздоровлення – в межах 25-ти гривень. Ця цифра, як пояснює очільниця відділу освіти, може коливатися залежно від меню. Пришкільні оздоровчі табори працюватимуть з 9-ї і до 13-ї години. На дітей чекають, окрім всього, екскурсійні поїздки. Скільки їх буде, одна чи, може, й дві за період оздоровлення, залежить від кількості дітей. «Куди їхати, обирають діти разом з керівником закладу, – каже Раїса Михайлівна. – Обирається день, узгоджується графік, готуються документи, дозволи батьків, засоби захисту – вони їдуть. Автобус надаємо безкоштовно (за кошти бюджету), інші витрати – за рахунок батьків».

– У пришкільних оздоровчих таборах діти можуть набратися сили, відпочити, погратися з однокласниками, за якими встигли скучити за період карантину. Чудово, що ситуація з ковід дає змогу працювати таборам, – каже Юрій Свідерський, заступник міського голови.

– До нашого табору ходитимуть усі бажаючі від 8-ми до 14-ти років. Безкоштовно у нас харчуватимуться 17 дітей (діти-сироти, діти-інваліди та діти учасників АТО), – каже Ірина Сліпенюк, вчитель початкових класів та заступник начальника табору «Козацький гарт» Кривоколінського НВК. – Зараз класні керівники та вчителі-предметники планують свою роботу. Хочемо здійснити поїздку за межі громади. Куди саме, зараз розмірковуємо. Плануємо провести «День каші на природі», «День морозива чи солодкого чупа-чупса», інші не менш цікаві тематичні дні. Переконані, дітям сподобається.

Маруся Довжук, учениця 2 класу вищеназваної школи, не дочекається, коли почне працювати пришкільний табір. Каже:

– Я чекаю канікул, щоб відпочити. У таборі я ще ні разу не була, але дуже хочу. Хочу піти на пікнік варити кашу, загоряти, купатися, грати в цікаві ігри, розглядати краєвиди. Придумувати різні вигадки, розгадувати ребуси та вікторини. Я дуже люблю малювати. Хочу, щоб уже настало літо.

Ольга ОСІЯНЕНКО

06.06.2021 10:57
Переглядів: 773
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.