Як працювати з цифрами під музику та спів, знає викладачка Тальнівського коледжу - Вісті Черкащини

Як працювати з цифрами під музику та спів, знає викладачка Тальнівського коледжу

«Коли людина на своєму місці, все складається в гармонійний пазл…»

Проста в спілкуванні, щира та багатогранна, Оксана Дєдкова з перших хвилин знайомства викликає симпатію. На зустріч вона прийшла не сама, з синочком Михайликом, якому скоро сім. Навкруги шум, гам, багато людей та машин, але нічого не заважало розмові з приємною жінкою. Михайлик сидів тихенько, щоб не заважати, а я із захопленням слухала історію життя Оксани. Розповідає, що народилась, виросла і живе в Тальному. Змалку любила гратися ляльками «в школу», що, мабуть, вже тоді вказувало на те, яку професію обере дівчина. Вже 10 років жінка працює викладачкою бухгалтерського обліку, фінансів, банківської справи у Тальнівському будівельно-економічному коледжі. Крім того, вона голова циклової комісії на економічному факультеті і програмуванні, куратор ІІ-го курсу: «В моїй родині майже всі викладачі: мама і тітка – навчають дітей гри на фортепіано в музичній школі, дідусь 30 років був там директором, бабуся довгий час викладала економіку в коледжі. Тільки тато в мене електрик. Він дуже хотів, щоб я пов’язала своє життя з музикою», – розповідає.
Музичний слух, гарний голос, прекрасна зовнішність – всі дані для того, щоб стати артисткою. За словами Оксани, після закінчення музичної школи вона замислювалась над тим, щоб стати музикантом: «Коли постало питання, куди іти навчатись, мама мені сказала: «Оксано, в музичне училище тебе, мабуть, не візьмуть, бо в тебе маленька рука. Ти граєш, ти вмієш, але тобі буде важко. Переконували мене, а бабуся порадила іти на економіста, бо, як вона казала, музикантів у нашій родині і так вистачає».
Молода дівчина трохи вагалась, але вирішила прислухатись до настанов і порад бабусі, тому пішла навчатись спочатку в Тальнівський коледж, потім – в Уманський національний університет садівництва, пізніше – у Львівський лісотехнічний університет: «В мене взагалі з бабусею схоже життя. Я навчалась у Львівському виші на тій самій спеціальності, як вона. Вона познайомилась зі своїм чоловіком, моїм дідом, який тоді був військовим, у потязі «Черкаси – Львів». Зі своїм чоловіком я познайомилась в цьому ж потязі і працював він на той час у міліції. Я викладаю зараз у коледжі, як бабуся колись, навіть у тих самих аудиторіях».


Про те, що пов’язала своє життя з економікою, жінка анітрохи не шкодує: «Мені надзвичайно подобається моя професія. Економіка – складна, але дуже цікава наука. А ще – спілкування зі студентами. Вони заряджають мене енергією, позитивними емоціями. З ними я завжди відчуваю себе 18-річною. Зараз я навіть не уявляю себе вчителем музики. Музика – це хобі. Саме через неї я можу виразити свої емоції, оскільки вона може мене то заспокоїти і розслабити, то збадьорити і окрилити. Коли людина на своєму місці, все складається в гармонійний пазл, – каже жінка. – Я вдячна Богу та батькам за те, що завжди підтримували мене. Ніколи ні про що не шкодую та вважаю, що все відбувається так, як потрібно на певному етапі життя і надалі позитивно вплине на майбутнє.
Про музику жінка розповідає якось особливо. Каже, що любить співати у різних стилях: рок, українські народні, естрадні пісні. Сама пише та грає на фортепіано. Побачити творчість Дєдкової можна в соціальній мережі Фейсбук на її сторінці.
– Я активно користуюсь інтернет-програмою Smule. Ця програма цікава тим, що в ній можна співати дуетом з кимось, або самій, знайомитись з різними людьми зі спільними інтересами, брати участь у різних конкурсах. Одного разу я виграла там мікрофон. Вдома маю невеличку музичну апаратуру, завдяки якій пишу музику, а тексти прошу, щоб підкидали мені. З віршами в мене трохи проблема, та й часу не вистачає, – каже Оксана Дєдкова та згадує, як у студентські роки в коледжі була учасником рок-гурту «Ритм серця».
– Класний був гурт. Хлопці грали на ударних та на гітарі, а я – на клавішах. Виконували пісні сучасних рок-музикантів та гуртів: «Океану Ельзи», Кузьми Скрябіна та інші. Як закінчили коледж, роз’їхались хто куди, гурт розпався. Але нещодавно спілкувалась з ними, казали, що приїдуть до Нового року. З нетерпінням чекаю на цю зустріч.
Михайлик, який сидить поруч, також успадкував музичні таланти від мами та бабусі: «Він дуже любить співати, але в більш комедійному жанрі. Його улюблена пісня «Смажений кабанчик». Але в музичну школу йти не хоче, каже, що бабуся буде змушувати вчитись грати на фортепіано».
Зараз Оксана Дєдкова – щаслива дружина і мама, професійний викладач, талановита та впевнена у собі жінка. 28 жовтня вона святкує свій день народження. Редакція газети «Новий Дзвін» щиро вітає Оксану з цієї нагоди. Бажаємо міцного здоров’я, життєвої наснаги, особистих творчих досягнень, щастя, злагоди та добробуту. Нехай кожен новий день дарує Вам приємні враження та задоволення від роботи.

Катерина КІХТЕНКО

28.10.2020 14:04
Переглядів: 1475
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.