Як на Тальнівщині Водохреще святкували та пірнали в ополонку - Вісті Черкащини

Як на Тальнівщині Водохреще святкували та пірнали в ополонку

На Водохреще, 19 січня, православні християни за давньою традицією прямують до водойм та занурюються тричі в ополонку, при цьому хрестяться. Таке занурення символізує очищення від гріхів, оновлення і наближення до Господа.

На Тальнівщині вже кілька днів, як прийшли морози. А от цієї святкової днини вдарив тріскучий: позначка термометра опустилася аж до вражаючих 20-ти градусів. Проте тальнівчани, жителі як міста, так і сіл, незважаючи на скажений холод, занурювалися в ополонку без якогось страху чи сумніву. І добре, що тальнівчани отримали такий шанс цього року, адже ще не так давно ніщо не нагадувало нам про справжню зиму: йшли дощі, стояла мряка. Про мороз, а тим паче, ополонку годі було й мріяти.

На березі річки, що в районі цукрозаводу, вже з самого ранку чергували рятувальники. Бажаючих зайти у воду було немало. Відчайдухів, які збиралися у льодяну купіль, підтримували на березі родичі та друзі. Попри мороз, панувала гарна, тепла, святкова атмосфера з дотепними жартами, з вітаннями та побажаннями. Хтось, дивлячись, як інші роздягаються до нижньої білизни на такому морозі, брався натягувати щільніше шапку на вуха – здавалося, що тільки від однієї цієї картини пробирає до кісток ще більше.

Сергій Гудима з Тального занурюється тут на Водохреще щороку. Каже, що відчуття після цього відмінні. До купелі спеціально ніколи не готується. Як і пожежник Олександр Полтавець. Ще з води на питання, що звучить з берега: «Як водичка?» жартома відповідає: «Гаряча!». А вийшовши з води, витирається рушником та хутчіш загортається в махровий халат. Фотографується з колегами на згадку:

–Купаюся третій рік підряд, – каже. – Відчуття на такому морозі дуже чудові. Отак прямо сходу заходжу в воду, не готуюсь ніяк.

Попрохав нас сфотографувати на телефон процес свого занурення у воду тальнівчанин Олександр Сопруненко – аби дружина повірила, що наважився і таки ризикнув пірнути в ополонці. Поки заходить у воду, на березі неподалік на нього чекає з рушником донечка.

Майже відразу за ним біля східців роззувається 17-річний Богдан Яровий. Тричі під воду – й на берег!

–Третій рік підряд це роблю. Ні, не готуюся до цього. Класно, драйвово! А що мороз – нічого. Добре, що вдарив, – каже, закутавшись у рушник. У руках – чашка з гарячим напоєм. Термос взяли з собою.

–Як добре! – вигукує, коли виходить з води, Юлія Каленчук з Тального. – Відчуття просто неймовірні! Другий рік заходжу в воду. Того року не було в нас снігу, морозу – вирішила не йти. А два роки тому теж купалася. Планую й на наступний рік. Якщо буду в Україні і в Тальному.

Редакція газети «Новий Дзін» вітає усіх з Богоявленням і Хрещенням Господнім! Нехай на Вас зійде свята Божа благодать, а тіло й душа, омиваючись святою водою, наситяться здоров’ям, легкістю та втіхою. Миру і злагоди всім!

Ольга ОСІЯНЕНКО

19.01.2021 16:01
Переглядів: 3747
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.