''Я був противник об'єднання, тепер розумію: одному не вижити''

На останній позачерговій сесії міської ради стало відомо, що Кобриново-Гребельська сільська рада рішенням сесії надала згоду на добровільне приєднання територіальних громад сіл Кобринова Гребля та Антонівка до Тальнівської об’єднаної територіальної громади.

-Згідно даного рішення ми утворимо робочу групу, куди включимо у тому числі і представників депутатського корпусу, й будемо рухатися, щоб на початок бюджетного року мати уяву, що у нас виходить: як і коли ми будемо приєднувати ці села, – сказав на сесії міський голова Олексій Юрченко, тримаючи у руках копію рішення Кобриново- Гребельської сільської ради.

Таке рішення для сільського голови Володимира Маляра далося не просто. Виживати за 1 мільйон 300 тисяч сільського бюджету стало не можливим. Тим більше, коли після реорганізації Кобриновогребельського НВК, дитячий садок перейшов на утримання сільської ради і з’їдатиме 700 тисяч сільського бюджету. А ще ж є у селі приміщення ФАПу, сільська рада, два клуби, дороги, освітлення, смітники. І на все треба грошей. Відповідно до Закону України про добровільне об’єднання територіальних громад (у даному випадку мова йде про приєднання до утвореної громади) є можливість до кінця року отримати ще інфраструктурну субвенцію. Та й землі сільгоспризначення з приєднанням уже перейдуть в ОТГ, а отже 60% ПДФО за паї залишаться на місцях.

-Я був противник об’єднання, тепер розумію: одному не вижити, – каже Павло Козаченко, що підтримує ідею приєднання своїх сусідів до Тальнівської громади, – Тим більше за перспективним планом наш район – одна Тальнівська громада.

-Однаково нам, як ми будемо називатися – район чи громада, якби жити стало краще, було організовано дозвілля для молоді, працював ФАП, село розвивалося, а не заростало бур’янами, – кажуть місцеві.

Та якось трохи дивно з цим приєднанням виходить, коли у 2016 році стояло питання об’єднатися кущем, до якого увійшли б села Соколівочка, Червоне, Степна, Кобринова Гребля, Антонівка, Кобриново, Заліське, Онопріївка, Павлівка Друга й Кобиляки, тоді не могли визначитися з центром майбутньої громади. У той час Онопріївка навідріз відмовилася об’єднуватися у громаду з центром у Соколівочці. Так само й інші села району загорілися ідеєю створити об’єднані територіальні громади, та на тому все й скінчилося. Мабуть, на те не було волі очільниці районної ради Валентини Любомської, яка вбачала у новостворених громадах своїх конкурентів. А тепер, коли єдиною кандидатурою на голову ОТГ є та ж Валентина Любомська, що найкраще в районі розуміється на питаннях децентралізації, доцільно об’єднати всі села у одну громаду й продовжувати їх розвалювати.

Андрій ВЕРНИГОРА

15.10.2019 11:07
Переглядів: 1476
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.