Зі святом!

Шановні жителі міста Тального, брати і сестри у Христі, 4 грудня Свята Православна Церква відзначає велике свято – Введення в храм пресвятої Діви Богородиці Марії. Історія свята нам, православним християнам, нагадує, що в житті людини існує те місце, яке прийнято вважати як святе – це храм.
У трирічному віці батьки Марії приводять її до Божого храму і посвячують на служіння Богові. Дуже влучно зауважує про перебування Марії в храмі митрополит Антоній (Сурожський): «І ось Пречисту Діву Богородицю в юні, дитячі роки приводять в храм Господній, де Вона входить в те середовище, де, крім Бога та Його шляхів, немає нічого; Вона занурюється в молитву, Вона належить Живому Богу, Вона віддається жіночій святій праці, яка може бути виразом – якщо тільки серце людини чуйне і чисте – однієї любові та турботи». Особистість Марії на фоні релігійної історії є унікальною, адже Вона єдина реалізувала мету і призначення існування храму – прийняти Бога у своє життя, у свою душу, і явити Живого Бога своїм життям. Тому, розглядаючи суть свята Введення в храм Діви Марії, постають зрозумілими і наші морально-духовні проблеми – ми, приходячи до храму, прагнемо в глибинах своєї душі просто випорожнити мішок нашої душі, щоб з новими силами та ентузіазмом починати накопичувати його будь-чим, але не Богом, до того моменту, допоки знову не почнемо кульгати під його тягарем. А чи Бог, чи звичайний психотерапевт допоможе нам це зробити – питання особистих фінансових спроможностей та смаків. Тому не дивно, що все життя людини – це агонія, кульмінація якої звершується на ложі страждань, коли останнім подихам надходить кінець, і як епілог – траурна процесія на цвинтар.
На завершення слова митрополита Антонія (Сурожського): «Але недаремно це свято поставлене як би напередодні нашої ходи назустріч Різдву Христовому, втіленню Слова Божого: і нам слід так приготуватися, так очистити своє серце, освятити свою думку, оновити свою волю, освятити і тіло своє, щоб вічне життя, явлене у Христі, могло б і в нас народитися».

Громада православних християн храму первоверховних апостолів Петра і Павла міста Тального вітає всіх зі святом. Зичимо усім добра, миру та любові.

04.12.2021 08:00
Переглядів: 621
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.