Виставка Тальнівського музею історії розкаже про церкви Тальнівщини

У Тальнівському музеї історії, що на Черкащині, 13 жовтня запрацювала виставка, присвячена Дню козацтва під назвою «Під покровом Святої Богородиці».
Розмістили експозицію неподалік від входу у музей. Над рамками з фото та інформацією про старовинні церкви Тальнівщини (с. Мошурів, с. Зеленьків, с. Білашки, с. Криві Коліна, с. Майданецьке та ін.) – ікона Божої Матері у вишитому рушнику, яка своїм омофором захищає всіх – від малого до великого – від усього поганого. Тут можна побачити натільні хрестики, священичий одяг, церковні книги (Богослужебна книга, яку подарувала Анна Селезень, Святе Євангеліє (20-х років минулого століття), яке подарував музею отець Максим).

Для тих, хто цікавиться персонами священників, інформації про це тут вдосталь. У музеї кажуть, матеріали для виставки збирали колективом: працювали в архівах, шукали дані і в наукових працях. Як зазначила керівник музею Світлана Проценко, така виставка тут вперше. Олег Шатайло, співробітник музею, розповів, що на 14 жовтня припадає і ще одна визначальна подія: рівно 100 років тому відбувся перший Всеукраїнський Церковний Собор (м. Київ, Софіївський собор), на якому були присутні і священники, і миряни, і члени притчу. Вибиралися делегати з кожного повіту, волості. «Це були зародки першої української автокефальної церкви», – сказав Олег Леонідович.

Унікальними по своїй природі є представлені на виставці світлини. Наприклад, на одній – члени делегації вищеназваного з’їзду, на іншому фото – священник та прихід с. Веселий Кут. Як розповіли працівники музею, на честь Пресвятої Богородиці на Тальнівщині було названо церкви у Гордашівці, Довгенькому, Лоташевому, Онопріївці. Тальянках.
Окремо на столику в музеї – інформація про новозбудовані церкви на Тальнівщині. І треба віддати належне будівничому 4-х церков Володимиру Мовчану, завдяки якому у Тальному, Кривих Колінах, Здобутку і Зеленькові звели храми, де молитва звучить українською.

Ольга ОСІЯНЕНКО

19.10.2021 18:10
Переглядів: 286
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.