Вибивати портрети на граніті і малювати на папері – різні речі

Про водія з Тального, який малює шедеври буквально за кермом

25-річний Влад Драченко, художник-самоучка з Тального не уявляє себе без олівців та чистого аркуша. Малює скрізь та всюди, навіть за кермом свого авто. Хлопець працює водієм, тому коли має вільні хвилини, влаштовується в авто зручніше, дістає папір, олівці і починає малювати японських аніме-красунь. Серед його робіт є й українки, стосунки між хлопцем та дівчиною, готичні істоти, герої із кінофільмів, портрети друзів та знайомих. Теку з малюнками зберігає прямо в авто, але лише тих, які малював недавно. Інші – подарував друзям, ті роботи, які виконував на замовлення, – продав.


За освітою хлопець – будівельник, після школи закінчив місцевий коледж. Хоча завжди мріяв вступити на художньо-графічний факультет, але не склалось через брак часу та можливостей.
– Пам’ятаю, з дитинства просив батьків купувати мені лише розмальовки, в мене їх було багацько. Спочатку розмальовував, але не малював, згодом почав сам вчитися змальовувати звірів. Тоді все зав’язалось серйозніше. Найбільше полюбляв малювати простими олівцями, але серед робіт є мальовані фарбою, ручкою та вугіллям. Найкращі портрети – чорно-білі, адже найбільше розкривають емоції людини, – ділиться митець.


Вдома має самостійно змайстрований мольберт, це дає можливість малювати портрети більшого формату. Окрім малювання, Влад освоїв гру на гітарі та гравірування на граніті. Тривалий час працював художником-гравірувальником у ритуальній лавці, вибивав портрети покійних на граніті.
– Робота вимагає багато часу, вміння та точності. Потрібно максимально передати емоції, характер людини, портрет якої вибиваєш, – розповідає Драченко.
Техніка гравірування відбувається таким чином: художник вибиває на чорному полірованому граніті з допомогою спеціального ручного інструмента портрет.

 

 

– Збільшену фотографію розміщую на плиті і з допомогою копіювального паперу перебиваю контури на тверду поверхню, – пояснює принцип роботи майстер. – Потрібно точно передати всі риси з фотографії, характер, бо якщо не помітити якоїсь рисочки чи півтіні, зображення може змінитися до невпізнання. Відтак з фотографії змальовую портрет. Це виглядає в кінцевому результаті так, немов з темряви витягую образ, тобто з чорного граніту поступово світлими плямками проступає зображення, – ділиться тонкощами роботи Влад.


Зізнається, що вибивати портрети на граніті і малювати на папері – різні речі. Запитую, чи бували у роботі ляпи. Що робив у таких випадках?
– Все можна виправити за рахунок тіней, відблисків. Такого, аби перебивав зображення знову, не було, – говорить хлопець. – З портретами на папері те ж саме, за увесь час лише одна дівчина не вподобала мою роботу, але малюнок все-таки забрала, – посміхається.
У розмові дізнаюся, що Влад мріє придбати машинку та набивати татуювання тальнівцям, адже мистецтво для нього, в першу чергу, – це задоволення, яке згодом при великому бажанні може перерости у бізнес.

 

 

Анна ДРАГУН

19.02.2020 17:26
Переглядів: 1935
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.