Військовий з Тальнівщини вважає побратимів своєю другою сім’єю

► На рубежі

Продовжуємо рубрику «На рубежі». Розповідаємо далі про нескорених, свідомих громадян, які, ризикуючи життям, пішли боронити нашу країну.
Наступним співрозмовником став тальнівчанин Максим Рогульський.
Довідка: народився 1993 року в Тальному. Після закінчення загальноосвітньої школи, проходив строкову службу у Дніпропетровському МВС. Потім працював у столичному спецпідрозділі «Титан», через що пізніше отримав позивний «Титан». Згодом був переведений в Тальнівську державну службу охорони. Загалом в поліції працював 5 років. У 2019 році вирішив піти добровольцем на війну, тому підписав контракт на 3 роки. Навчальні тренування проходив у 184-му навчальному центрі, розташованому в селі Старичі, Яворівського району, Львівської області. Потім потрапив в Білоцерківську 72-у окрему механізовану бригаду імені Чорних Запорожців – військове формування механізованих військ Збройних сил України. Звідси відбув на військову службу у Луганську область. Має звання молодшого сержанта, командира відділення. Входить до «Тальнівської спілки ветеранів та учасників АТО».
Герой нашої рубрики – стриманий і серйозний, не хотів вдаватись до подробиць про страшні події на Сході. Чи то не мав бажання згадувати те, що пережив, чи то з інших причин. Проте мені здалося, що він не з тих, які сидять в тилу і скиглять, а той справжній, який заглянув війні прямо у вічі. На моє запитання: «Що робили на Сході?», говорить спокійно і впевнено однією фразою: «Служив і продовжую служити далі», без нарікань, страху та паніки. Каже тільки, що доводилось бувати на першій лінії оборони, недавно приїхали з Авдіївки, а зараз у відпустці.
Він розуміє свій святий обов’язок – розповідати про славу бойових побратимів та захист України, але каже, що ще не час, коли буде готовий – розповість.
– Немає там нічого цікавого, це не той випадок, коли хочеться щось розповідати. Як закінчиться війна, тоді поговоримо, – каже Максим.
– Чи було вам страшно? – цікавлюсь.
– Всім страшно і мені зокрема. Це реакція будь-якої нормальної людини. Але ти просто не маєш права дати страху вийти назовні. Всі розуміють, чому вони тут і заради чого. Страх є не тільки за себе, а й за своїх побратимів. Ми всі – як одна сім’я, вони стали для мене справжніми друзями. Бо в рідному місті, знайомі, яких я раніше вважав своїми друзями, інколи забувають навіть вітатись. На війні все відрізняється: там інше ставлення один до одного, по-іншому цінується дружба, одним словом – там інше життя.
Насамкінець, Максим закликає усіх любити свою Батьківщину та пам’ятати імена тих, хто віддав за неї життя.
17 вересня Максим Рогульський святкує День народження – 28 років.
Бажаємо міцного здоров’я, злагоди, вірних друзів поряд, сил для нових звершень та не втрачати патріотизму! Нехай кожен день буде світлим і сонячним, дарує радість та приємні несподіванки. І, звичайно, мирного неба!

Катерина КІХТЕНКО

17.09.2021 12:15
Переглядів: 760
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.