Ваша думка - Вісті Черкащини

Ваша думка

В Україні планують розпочати вакцинацію  із середини лютого. Вона проходитиме у 5 етапів. Під час кожного з них щеплення робитимуть визначеній групі ризику. Першими вакцину отримають медики. Ми поцікавилися у громадян, як вони ставляться до вакцинації  та чи наважилися б зробити щеплення від ковіду?

–Якщо чесно, то я поки що не буду вакцинуватися. Я сьогодні читала Катерину Амосову, вона також не рекомендує: каже, що це її особисте переконання. Вона не рекомендує вакцинуватися тим, у кого є антитіла. А у нас з моєю медсестрою є антитіла, тобто не виключена можливість, що ми перехворіли. Я саме тоді була у відпустці. Сатурація у мене на той час сягала позначки 92, температура 37. Я багато гуляла на свіжому повітрі. Антибіотики не приймала. Слух і нюх не втрачала, тільки слабкість і ломота. Потім здала аналізи і виявили антитіла. Вони тримаються 4-6 місяців, у цей період не рекомендовано вакцинуватися.

Валентина Яблонська, лікар-кардіолог, м. Тальне

–Вакцинація потрібна однозначно! Але ми живемо в такі часи, що не можемо довіряти сучасним вакцинам (хоча має бути навпаки!).  Сумніваюся, що «файзерівська» вакцина нам попаде. Не можу нічого сказати про інших виробників, чи вона дієва, чи ні, але вакцинуватися в найближчий час не планую.

Ольга, с. Легедзине

–У минулому я медпрацівник, тому добре знаю історію хвороб людства і цивілізаційних процесів. Я позитивно ставлюся до всіх профілактичних засобів попередження різноманітних епідеміологічних чи пандемічних захворювань. Тому я була, є і буду за вакцинацію, включаючи також і антиковідну. Краще попередити, ніж лікувати!

Алла, с. Колодисте

–З огляду на те, як наша влада дбає про людей, я зовсім не довіряю вакцинам. В умовах пандемії люди були покинуті напризволяще. Яка вакцина буде закуплена? Сумнівної якості. Тому вакцинуванню моє категоричне «ні», бо в її дієвість не вірю.

Надія, м. Тальне

–До вакцинації ставлюсь позитивно, вважаю, що вакцини, які ми отримуємо з дитинства, реально захищають. Щодо вакцинації від ковіду, скоріше б, не робила, так як і ніколи не вакцинувалися від грипу. Хоча на ковід перехворіла в середньо-легкій формі. Хвороба тяжка, але вакцинації саме від ковіду не дуже довіряю. Думаю, вона результату як такого не дасть, дуже великі побічні ефекти.

Анастасія, м. Тальне

–Я проти цього, не хочу вакцинуватися сама, не робитиму щеплень і своїм дітям. Тим більше, не знаючи, що там в тій вакцині і чи допоможе якось вона взагалі.

Валя, с. Здобуток

–Я робила щеплення сама, своїх дітей також вакцинувала за графіком – не пропустили жодного разу. А з протиковідною вакциною, то не ризикнула б. навколо неї стільки ще питань, незрозуміло, яку та вакцина має побічку. Вакцинуючи своїх дітей від загальновідомих страшних хвороб, все одно боялася, щоб усе пройшло нормально. Хоча й тут є випадки, коли дітки переносять щеплення вкрай важко і замість імунітету отримують низку ускладнень. І це тоді, коли вакцину використовують вже багато років. А нова, невивчена вакцина – такої не хочу точно.

Тетяна, м. Тальне

–Я не вакцинуватимусь, бо по-перше, я вже перехворіла й маю антитіла, а по друге – жодним чином не довіряю ніяким вакцинам. Особливо сучасним, які невідомо де виготовлені, невідомо як транспортувались та зберігались. Ні, я не вакцинуватимусь, і дітей своїх вакцинувати не дозволю. Чоловік хай вирішує сам.

Ніна, Катеринопіль

–Обов’язково вакцинуватимусь, бо я медик. Постійно перебуваю в контакті з хворими. Я багато читав про сучасні вакцини, слухав авторитетних учених. Боятись нічого. Нормальні вакцини. Є шанс, що, отримавши їх, на 65 % не захворію, і на 100 – не матиму смертельних ускладнень від ковід.

Михайло, Катеринопіль

–Ні, ні, ні. Я вже хворів. Вірус, як вірус. При грипові бувало й гірше. Який сенс у тих вакцинах, якщо ковід постійно модифікується. Зараз он уже якийсь новий. Це тільки й роби – вакцинуйся! Збожеволіти можна. Вірю в долю та колективний імунітет. Усе буде добре!

Павло, Катеринопільська ОТГ

– Залежно, якою вакциною, бо зараз дуже багато суперечливої інформації. Якщо вакцина буде до кінця перевірена, протестована, то, скоріш за все, що буду вакцинуватись.

Олексій, м. Тальне

– Почекаю, поки інші вакцинуються, і тоді прийму рішення. Якщо вона буде дієва і безсимптомна, то буду, мабуть, вакцинуватись. Максим, м. Тальне

– Залежно від вартості, якщо безкоштовно – звісно, що буду, а якщо вона буде дороговартісна, то я не можу собі цього дозволити, бо отримую мінімальну зарплату.

Ірина, м. Тальне

– Я уже перехворів на ковід і переконаний, що вироблених організмом антитіл достатньо і без вакцини. Тому, скоріш за все, я не буду щеплюватись.

Олександр, м. Тальне

– Ще не вирішила. Швидше за все, буду. Не вірю у всілякі вигадки про чіпування тощо. В моїй сім’ї був коронавірус. Наслідки відчуваються досі, хоча минуло вже 4 місяці і в нас була легка форма. Вірус страшний, підступний і не схожий на звичайну ГРВІ чи грип. Маємо надію, що вакцинація допоможе подолати цю хворобу і ми нарешті знімемо маски.

Тетяна, м. Тальне

11.02.2021 11:40
Переглядів: 406
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.