Валентин Волинець відкрив власну кавову справу у Тальному

Кожного дня тисячі людей починають свій ранок з філіжанки кави. До них належить і Валентин Волинець, який разом з дружиною відкрив кав’ярню «Lounge coffee» в центрі Тального, поруч з магазином «Українські ковбаси». Вже 5 років, як готують каву для відвідувачів. Невелике затишне приміщення у бежевих тонах зі столиками переповнене ароматом меленої кави. Біля столика саме троє відвідувачів, роблять замовлення. Побажавши гостям гарного дня, чоловік, посміхаючись, розповідає, що раніше, приїжджаючи з Києва в Тальне до бабусі, помітив, що в місті мало місць, де б можна було випити кави:

– Перш за все, відкрити власну справу наштовхнула не економічна складова, а власне захоплення кавою. Я – любитель кави. Приїжджаєш з Києва о першій половині дня і кави нема де нормально випити. Так склались життєві обставини, що я знайшов тут свою долю, одружився і почав задумуватись над тим, щоб втілити свій задум в реальність. – пояснює Валентин. – На той момент приміщення було знайти не складно, то був 2013 рік. Для мене тоді сприятливо умови складались. Гуляючи містом, я наткнувся на оголошення про оренду приміщення, для себе відзначив, що тут класний ганок. Мав можливість винайняти, тому не вагався.

Спеціальних курсів кавоваріння Валентин не проходив. Пояснює: вчився готувати каву як самостійно, так і за допомогою мережі інтернет, вивчав, як працювати з кавомашиною. Зараз мають дві кавомолки та одну італійську еспресо-машину.

– Звичайно, потрібен контроль якості: чистити та перевіряти обладнання упродовж дня. Варимо ми один сорт кави: робуста і арабіка у співвідношенні 20:80, а на продаж маємо близько десяти сортів: і лате, раф, еспресо, капучино, холодні напої на базі кави та інші. Каву купуємо в мережі інтернет виробника Royal Taste, молоко обираємо середньої жирності, щоб при збиванні була ніжна текстура. Я, так скажемо, певною мірою перфекціоніст: зранку обов’язково п’ю каву. Люблю цей аромат і смак, тому готую її так, щоб людям теж сподобалось. Для себе віднайшов таку формулу: потрібно не тільки заробляти кошти, а й дарувати людям радість.

У кав’ярні є до 20 видів сиропу зі смаком карамелі, кокосу, банану, шоколаду та інші, зі спецій – кориця чи кардамон, які за бажанням додаються до кави. Також продають імбирне печиво, яке виготовляє їхня колега Леся із сусідньої фотостудії. Як розповідає Валентин, колись у Тальному проживала сім’я з Італії, займалась всиновленням дитинки. Вони були постійними клієнтами певний час. Любителів кави у Тальному не так багато.

– Дружина Людмила працює в будні дні з 9 по 17.00, – ділиться чоловік, – а я, оскільки маю технічну, юридичну освіту то працюю в ІТ секторі. Тому у кав’ярні знаходжусь на вихідних до 14.00. Цього літа клієнтів було більше, ніж зазвичай. Навіть не знаю, чим це зумовлено. Можливо, за рахунок попиту на холодні напої. Взимку, звісно, теж є клієнти, адже добре в холодну пору зайти до кав’ярні та зігрітись гарячим напоєм.

Юлія МАЦОЛА

15.09.2019 11:31
Переглядів: 2194
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.