В одному із сіл на Тальнівщині руйнується міст – єдине сполучення двох частин населеного пункту

Автомобільний міст у селі Лащова, що на Черкащині, руйнується, а це єдине сполучення лівобережної та правобережної частин села. Нині неозброєним оком видно всі пошкодження. Жителі села б’ють на сполох, бо розуміють, що можуть залишитися буквально у розбитого корита. Адміністраторка Любов Данилюк розповідає, шо цей міст побудований у 1979 році. І з того часу капітальний ремонт на ньому не робили, а тільки ямковий, ще при сільській раді.
Анатолій Ковальов, як житель села та депутат Тальнівської міської ради, не раз наголошував, що варто діяти. Звертався до міського голови особисто та надсилав депутатське звернення стосовно цієї ситуації.

– Про необхідність ремонтування покриття на мосту йдеться вже 5 місяців. Варто негайно його полагодити, поки покриття зовсім не зруйнувалося, а розуміємо, що під час морозів це відбуватиметься у кілька разів швидше. Зараз на містку утворилася щілина, в яку може потрапити нога дитини або дорослого. Тоді хтось обов’язково має відповідати перед людським та державним судом, якщо людина зламає ногу. Раніше сільська рада села при першій потребі завжди вчасно ремонтувала місток, а це стала така потужна громада – і ніяк. Ми ж повинні рухатися до кращого, а не навпаки, – наголошує Ковальов.

Також від імені старости округу Павла Козаченка адміністраторка писала лист до міського голови з проханням звернути увагу на цю ситуацію та допомогти.
Однак Василь Петрович каже, що цей міст вони не можуть полагодити самостійно, бо це має робити Служба місцевих автомобільних доріг. Також зауважує, що саме звернення було переадресоване до відповідної служби. Проте коли ж будуть ремонтувати міст, поки що невідомо. Спершу його мають обстежити, а потім вже ремонтувати.
– Зараз там між панелями є наскрізні діри. Також руйнується відмостка, де розташовані перила. Починає сипатися щебінь, в опорних стінах є такі місця, що навіть каміння випадає. Асфальтне покриття також пошкоджене – більше ям, ніж рівної поверхні. Однак сказати, що він аварійний чи ні, не можу, бо я не спеціаліст. Хоча наочно видно, що він руйнується, – каже Любов Данилюк.

Навіть якщо цей міст і не належить до комунальної власності Тальнівської громади, але ним користуються жителі громади, то чому ж вони мають страждати.

Ольга МОСКАЛЕНКО

Читайте також: Готові перекривати дорогу: у Лисянці люди просять відремонтувати міст

08.12.2021 09:00
Переглядів: 1130
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.