Готові перекривати дорогу: у  Лисянці люди просять відремонтувати міст - Вісті Черкащини

Готові перекривати дорогу: у  Лисянці люди просять відремонтувати міст

Якщо проаналізувати стан доріг нашої Лисянської ОТГ за останні 5 років і виділення коштів на їх капітальні та поточні ремонти, то слід зауважити, що ситуація  вкрай незадовільна. Ніби й кошти за ці роки виділялися з бюджету і допомога народного депутата Верховної Ради попереднього скликання була вагомою, але  нині дороги «страшні», хоч і латані-перелатані. Враховуючи велике навантаження на автошляхи нашої ОТГ великовагового транспорту, було б дивно, якби асфальт вцілів. В бюджеті Лисянської ОТГ коштів на ремонти немає – отже немає й доріг.  Окрім цього жителі Лисянки вкрай занепокоєні  станом мосту, який проходить через річку Гнилий Тікич і з’єднує два береги.  А це сполучення і з районним центром –  містом Звенигородка, адже інших шляхів немає.

Лисянський міст  побудований на початку 80-их років минулого століття. Незадовільний стан конструкцій  та його покриття  спостерігається вже не один рік. Ржавіння, негативна дія природних умов, велике навантаження та роки технічного використання,позначаються на  його стані і він починає вже руйнується на очах. Капітального ремонту він не бачив із часів його зведення.

Ще влітку 2019 року був перший тривожний сигнал – обвалилася частина перил. Сьогодні ж є небезпека, що всі перила можуть звалитися одночасно. Пішоходи з острахом дивляться і під ноги – на пішохідній частині цього мосту утворилися щілини. Жителі селища занепокоєні, що не тільки перила можуть обвалитися, а й сам міст може піти вслід за ними. На таке навантаження, він не розрахований, повідомляють фахівці. Сучасний транспорт та інтенсивний цілодобовий рух значно перевищують ті норми, які були закладені у 80-90-их роках.

При детальному огляді мосту, можна побачити, що місцями на опорах плити добряче зсунулися – розповідають водії.

У травні 2019 року на адресу філії Звенигородської ДЕД ДП «Черкаський облавтодор» стосовно ремонту моста в смт. Лисянка був надісланий лист Лисянською ОТГ. Служба автомобільних доріг у Черкаській області повідомила, що у 2019 році заплановано обстеження технічного стану мосту в селищі. Після отримання результатів, мали визначити комплекс ремонтних робіт запланованих  на 2020 рік. Навіть були спроби ремонту, які закінчилися нічим.

Люди готові до радикальних дій, якщо не буде позитивних зрушень від керівництва громади та вищих рівнів. Розглядається можливість перекриття мосту для будь-якого транспорту, якщо їх так і не почують.

Сергій ХОРОШЕНЮК

 

 

27.04.2021 12:40
Переглядів: 1560
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.