”Урочище Журавське” – успішне підприємство, надійний партнер

«Багатство не в майні, а в гідності!»

За 6 років діяльності товариство «Урочище Журавське» з Кривих Колін зайняло достойне місце на вітчизняному сільськогосподарському ринку: компанія обробляє до 4 тисяч гектарів землі, закупила якісну сучасну техніку, має власний критий тік, сучасне зерносховище, будує потужний елеватор, відкрила брикетний цех. Вирощує пшеницю, кукурудзу, соняшник, сою, рапс, горох, займається бджільництвом та вівчарством. Має ставкове господарство, де розводить рибу.

Один із соціальних напрямків її роботи – доброчинність: будівництво храмів, ремонт доріг, фінансова підтримка шкіл, садочків, звичайних людей, що волею обставин потрапили у скрутну життєву ситуацію.

Запорукою успіху фірми є її засновники ─ подружжя Мовчанів, Володимир та Лілія, а також усі працівники підприємства. Девіз компанії ─ «Багатство не в майні, а в гідності!»

─ На перше місце ставимо порядність та професіоналізм, ─ каже головний юрист товариства Анатолій Микитюк. ─ Кожен працівник – член нашої великої родини, за якого ми несемо персональну відповідальність. Підприємству важливо не стояти на місці, а розвиватись, освоювати нові практики й технології. Тому головним пріоритетом ми обрали розвиток товариства за найновішими стандартами.

Середня виплата за паями у ТОВ «Урочище Журавське» – одна з найвищих в регіоні. Підприємство забезпечило роботою близько сотні працівників.

Гідні умови праці – якісна робота

─ Щоб зрозуміти, що тут було і що тепер побудовано, найкраще подивитись фотокартки, що висять у нас в офісі, ─ розповідає головний інженер Станіслав Жиляк. ─ Там кожний диптих складається з двох частин: на одній розруха й запустіння, яку ми отримали в спадок, на іншій – те, що збудували. Підприємство фактично виросло на місці колишніх руїн, ожило, запрацювало. Тут знайшли свій прихисток більше 100 робітників. Якісні умови праці: гідна зарплата, три-, а інколи й чотириразове безкоштовне харчування, простора їдальня, душ, комфортна температура в робочих кабінетах, своя пральня, гуртожиток тощо. Для села це як свіжий струмінь повітря, шанс на життя. Погляньте, скільки в нас молоді, й ніхто не збирається за щастям у Київ чи за кордон.

Працюють навіть родинами.

І справді, мандруючи кабінетами, зустрічаємо здебільшого молоді обличчя.

─ Це наші агрономи: Микола Дрозденко та Сергій Хмельницький, ─ продовжує розповідь Жиляк. ─ Зараз у офісі, бо готують звіт. Хмельницький ─ атовець, рік відслужив, тепер працює. Підприємство, до речі, виділило більше 60 земельних ділянок воїнам АТО та більше 40 – соціальні сфері, що є одним зі найвищих показників у регіоні, і ця робота триває. Оформляємо ділянки за рахунок агрофірми.

Поруч бухгалтерський відділ.

─ Мені тут дуже подобається, ─ каже Алла Слободяник. ─ Гарні, комфортні умови. Гідна зарплата. Чудовий мікроклімат у колективі. Усе влаштовує! Нема на що скаржитись.

─ А на що нам скаржитись? – підтримує її головний бухгалтер Оксана Мельник. – Годують, забезпечили сучасною офісною технікою, усім канцелярським приладдям, програмами. Дружні відносини з керівництвом.

Навпроти бухгалтерії ─ простора лабораторія, оснащена новітнім обладнанням.

─ Тут проводять різноманітні аналізи, засміченості та зараженості зерна, білок, клейковину, число падіння тощо, ─ каже Алла Іванівна.

На третьому поверсі – офіс компанії “ВЕЛ ГРУП”, діяльність якої зосереджена на оптовій торгівлі сільськогосподарськими культурами та вантажоперевезеннях.

─ За рік через нас проходить близько 100 тисяч тонн культур. Це і доочищення, і перевезення, і продаж. Усе встигаємо, бо нас обслуговує 10 автомобілів “МАН”, ще й додатково наймаємо. ─ розповів директор Сергій Бабій.

Сучасна техніка – це оптимізація праці й запорука гарного врожаю

На вулиці Станіслав Жиляк ознайомив із технічним оснащенням підприємства.

─ Ось це наша гордість. Надсучасний обприскувач, ─ показує на химерний високий автомобіль, що має розмах крил 32 метри та кліренс 1 метр 80 сантиметрів, ─ Він нам замінює авіацію. Надзвичайно корисна і зручна машина. Супутникова навігація. Може без проблем обприскувати ріпак.

Агрофірма має потужні транспортні ресурси: трактори та комбайни “Claas”, “John Deer”, “Бєларус”, швецький передпосівний компактомат з шириною обробки ґрунту 8 метрів, французькі сівалки, 9-корпусний поворотний плуг “Lemken”, що охоплює смугу завширшки 7 метрів, свій кран, екскаватори тощо. Це значно покращує і полегшує обробіток землі.

─ А тут ми розгорнули будівництво елеватора. ─ Станіслав Олексійович вказує на масштабні циліндричні споруди. ─ Зараз функціонує тільки дві банки (кожна приблизно на 4000 тонн), але по плану їх буде 8. Поруч ─ сучасний зерноочисний комплекс, американська сушарка “Sukup”. Далі ─ насіннєва комора, в якій теж своя техніка: зерноочисна машина, протруювач насіння, зерномети. Будівлю зроблено за найвищими стандартами, з пластиковими вікнами та герметичними дверима.

Пошук нових напрямів діяльності, освоєння новітніх технологій

Ще один напрям роботи підприємства – брикетний цех.

─ Придбали німецьку рубальну машину, подрібнювач «Hammel», ─ продовжує екскурсію Жиляк. ─ Тепер прочищаємо лісосмуги, виводимо кленки, а заодно виготовляємо брикет. Гілля перебиваємо на тріски, додаємо солому, зерновідходи, за рахунок тиску й високих температур усе це перетворюється на висококалорійний брикет, який за тепловіддачею прирівнюють до вугілля середньої породи ─ приблизно 4,500 – 4,600 кілокалорій. Розмітається «на ура». Частину відправляємо на АТО, а частину розбирають пайовики. Тож і територію облагороджуємо, розчищаючи від заростей та кущів, і паливо маємо.

Інтереси громади – це інтереси підприємства

Важко перерахувати усі грамоти та подяки, що отримали керівники та засновники підприємства від місцевих (і не тільки) громад, військових частин, атовців, спортсменів, освітніх закладів. Допомога громаді для «Урочища Журавського» – це не просто меценатство, а пріоритет. Аналізуючидіяльність підприємства у Кривих Колінах за 2016 рік, сільський голова Ольга Дяченко зауважила:

─ Ще п’ять років тому села і поля нашої громади занепадали, чекаючи, що прийде ефективний господар. На сьогодні товариство «Урочище Журавське» обробляє понад півтори тисячі гектарів землі нашої сільської ради. До бюджету сільської ради сплачено мільйон сто дев’яносто тисяч гривень податків. Це 87% бюджету нашої ради. З цих коштів понад півмільйона було надано на підтримку закладів освіти, культури, медицини. Крім того, додатково товариством надається допомога кращим учням школи, всім нашим випускникам, людям похилого віку та на поховання. Постійно прогортається сніг, підгортаються сміттєзвалища. Забезпечується рух автобуса «Криві Коліна-Умань».

За 2016 рік «Урочище Журавське» надало доброчинну допомогу своєму селу на суму понад 300 тисяч гривень. Загалом по селах та містах, де орендує землю це підприємство, виділено понад 3 мільйони соціальної допомоги.

Значну частину з цієї суми витрачено на будівництво у селі Здобуток на Тальнівщині храм УПЦ Київського патріархату. Нині будівельні роботи тривають. Зауважимо це вже третій храм УПЦ КП, побудований коштом ТОВ «Урочище Журавське». В планах побудувати на Тальнівщині ще один храм УПЦ Київського патріархату в с. Зеленьків.

Наразі тривають роботи з оформлення відповідної будівельної документації.

На АТО надано допомоги в межах 150 тисяч гривень.

У Катеринопільському районі «Урочище Журавське» тільки починає орендувати землі – Киселівка, Ступичне, Кайтанівка, Мокра Калигірка, але теж уже має вдячні відгуки.

─ 20 років тому помер мій дядько, ─ розповідає 58-річна Галина Стеценко із Киселівки. ─ Його спадок перейшов мамі, а згодом мені. Дядькові належав пай – понад 6 гектарів, але ні він, ні мама його так і не оформили. Я б теж його не оформила, бо це велика тяганина. Потрібно часто їздити в район, область, а я вже немолода, та й транспортне сполучення з нашим селом не найкраще. На щастя, допомогли юристи з «Урочища Журавського». Я оформила на них довіреність, а за півроку отримала свій пай. Дякую, що на моєму шляху трапились такі люди, я й не сподівалась, що колись матиму дохід від власної землі. Крім мене, вони допомогли ще кільком людям із нашого села. І все безкоштовно.

─ Ми щиро вдячні керівництву та юристам «Урочища Журавського», ─ каже вчителька початкових класів Любов Баліцька зі Ступичного, ─ що допомогли 19 працівникам соцсфери отримати по 2 гектари землі для ведення особистого селянського господарства. Ми б не виїздили й не витребували. Окрема подяка, що допомагають нам при проведенні шкільних свят солодощами та подарунками для дітей.

─ А в мене залишився в Кайтанівці пай від матері, ─ підтримує розмову 62-річна Валентина Коваленко із Катеринополя, ─ Я вважала, що він давно вже не дійсний. А тут почула, що в подібних ситуаціях допомогли юристи із «Журавського». Звернулась. Усе оформили за 4 місяці, та ще й за рахунок товариства. Я тільки довіреність написала. Виявляється, буває і таке ставлення до людей, як до партнерів!

Зауважимо, що в Ступичному підприємство отримало в оренду захаращену цілинну землю старого садка з висохлими деревами. Нині – це засіяне родюче поле площею 38 гектарів.

Наразі ТОВ «Урочище Журавське» планує розширюватись. У центрі Тального будують новий чотириповерховий офіс. Отже, будуть нові робочі місця, підуть суттєві відрахування до місцевого бюджету.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

02.06.2017 07:43
Переглядів: 3444
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.