У Тальному запрацювала школа розвитку для дошкільнят «UA Kids» (Відео)

«Знайти підхід до дітей мені допомагають християнські цінності»

У невеличкій кімнатці з яскравим килимом, іграшками, столиками, стільчиками та поличками, яка знаходиться на 2-му поверсі магазину «Улюблений», що в центрі Тального, вже понад місяць молода, життєрадісна, креативна, позитивна, цілеспрямована тальнівчанка Юлія Фещенко займається з дошкільнятами та учнями початкової школи (4-6 років) у Центрі розвитку «UA Kids». Всього центр відвідують 20 дітей (4 групи по 5 осіб), окрім того, є індивідуальні заняття. Вивчають математику, англійську, готують маленькі пальчики до письма (розвивають дрібну моторику руки – багато ліплять, малюють, шукають скарби у крупах), вчаться читати.

Про те, що хоче працювати з дітьми, Юля визначилась давним-давно, однак спочатку чомусь пішла здобувати освіту бухгалтера. Згодом, на 3-му курсі коледжу, сказала батькам, що кидає навчання, адже бухгалтерія – це не те, чому б вона могла присвятити своє життя. «А на кого підеш? – казали батьки. Я кажу: «Буду вчителем». Одним словом, я хотіла не скільки бути вчителем, як працювати з дітьми. Буквально взимку закінчила магістратуру, – ділиться дівчина. – Місця у садочку та школі, аби вийти на роботу, не було».

Юлія Фещенко вже досить давно ходить до церкви «Перемога». З 15-ти років почала вести недільну школу. Каже, що саме у церкві вона змогла себе розкрити. Займалася з дітьми безкоштовно: «Коли ти це робиш безкоштовно, ти розумієш, подобається це тобі чи ні», – розповідає.

 

Як вирішила відкрити Центр розвитку? Спочатку записувала свої ідеї, мрії у щоденник, багато читала та молилася. «Якось я лягаю спати і мені приходить ідея будувати бізнес з Альоною Дивнич, дружиною пастора церкви. – ділиться Юля. – До речі, чого назва «UA Kids»? Це означає: Юля, Альона, діти».

Отримавши ідею від Бога, як каже дівчина, до ранку Юля заснути не могла. На світанку зателефонувала до Альони. Виявилося, і в неї також виникло таке бажання – створити центр для дітей. Проте далі слів справа не пішла. Почався карантин. Вова, хлопець дівчини, якось сказав: «Юля, ти – людина крутих ідей. Це твоя давня мрія, але ти не робиш ніяких кроків до її втілення».

Відтоді дівчина почала діяти. Зробила перший крок – поцікавилася, чи здає хтось в оренду приміщення. На початку травня подала рекламу про те, що набирає групи. Люди почали записуватися. Відкрила ФОП.

–Це все організувалося за місяць, – розповідає Юля. – Я вдома трішки займалася з дітьми – в мене вже була певна наочність для дітей, реквізити. А дивана, тюлі, навіть карнизу нормального не було. Почали робити. Це був насправді дуже виснажливий і дуже стресовий місяць. Допомагали рідні, друзі, пастир з Альоною, моя подруга та хлопець, тато з братом Сергієм.

В мене були певні заощадження, на які я змогла все це організувати. Двоє людей, я їх не називатиму, посіяли кошти, благословили мене, сказали: «Нам подобається твоя ідея – відкривай». Вийшло так, що чудом я не позичала кошти на цей центр розвитку.

Коли ми завітали до «UA Kids», якраз закінчувалося заняття з 5-річками. Віра та Тимур з задоволенням гралися різнокольоровим конструктором: «А я великий замок будую!» – сказала дівчинка. Її мама Світлана Федосєєва, яка прийшла до Центру за донечкою, каже, що донька ходить на заняття навіть з більшим задоволенням, ніж до дитсадка: «Мені дуже подобається, а дитина – то в захваті. Має позитивні емоції, іде, і тільки сюди», – каже жінка.

І не дивно, адже усі заняття обов’язково проходять в ігровій формі. Загалом триває воно 30-45 хвилин, решту часу витрачають на спілкування, підготовку та відпочинок: «5 хвилин я заспокоюю дітей, слухаємо, в кого здох кіт, народилася собачка – це ми все робимо. І потім вони знають і так чекають, що Юля в кінці виділить їм 10 хвилин – можна буде гратися, битися подушками, стрибати до стелі. У нас є правило: спочатку ми навчаємося, а потім граємося. Знайти підхід до дітей мені допомагають християнські цінності», – каже, посміхаючись, дівчина.

Створити Центр розвитку – це далеко не остання мрія Юлії Фещенко. Сподівається, що найближчим часом реалізує і ще одну – відкриє приватний дитячий садочок. Її уява вже намалювала його: будинок у центрі міста, з гойдалками та батутами, з цілою низкою можливостей, різноманітними заняттями, які могли б відвідувати малюки. Але все це – ще тільки мрія, а сьогодні «UA Kids» вже планує відкрити заняття з музикотерапії. Їх вестиме Альона Дивнич, яка має музичну освіту.

Ольга ОСІЯНЕНКО

13.07.2020 09:00
Переглядів: 1656
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.