У Тальному з гордістю дефілювали у вишитих сорочках на святі Дня вишиванки

19 травня у тальнівському парку Шевченка відбулося колоритне святкування Дня вишиванки. Зранку працівники місцевого Будинку культури обладнали дві тематичні фотозони, біля яких можна було фотографуватися протягом дня.

Ввечері співробітники Тальнівського музею організували показ старовинних та сучасних вишиванок. Під час дефіле ведуча розповідала на загал, якими були вишиванки, що вони символізують, як цінували їх у давнину та нині:

– Вишиванка – це не просто одяг, а частина душі. Історія національного вбрання українців сягає з глибокої давнини. Наші працьовиті пращури завжди вміли створювати справжню красу з полотна і ниток.

Учасниками дефіле були жінки та діти. Вони презентували глядачам старовинні і сучасні вишиванки та традиційні атрибути (кошики, глечики, ляльку-мотанку). Жінки переконували, що саме в цей день кожен українець може вкотре для себе одягнути вишиванку і показати єдність, незламність і красу українського народу, що нині у такий тривожний час для нас є дуже важливим.

Після показу свято продовжилося. Глядачі слухали виступ двох дівчаток, які неочікувано виявили бажання заспівати акапельно, щоб зібрати у свою скриньку кошти для наших захисників. Тож поки юні артистки виконували пісні «Українська лють» Христини Соловій та «Ой, у лузі червона калина», глядачі мали можливість вкинути у скриньку дівчаток гроші.

Потім народний аматорський ансамбль української пісні «Ордана» КЗ “Тальнівський будинок культури” дав можливість всім присутнім відчути через музику ту колоритну атмосферу нашої української культури.

– Хоч і війна, але нині дуже важливо відзначати такі наші традиційна свята. Так ми завжди пам’ятатимемо, цінуватимемо нашу культуру та звичаї і навчатимемо того ж наших дітей. Тому дякуємо за організацію свята. Тут нічого зайвого, все так стримано та чуттєво, – висловила свої емоції від дійства глядачка пані Тетяна.

Ольга МОСКАЛЕНКО

Читайте також: У Тальнівському музеї історії відбулася презентація книги відомого письменника

Читайте нас також в Telegram!

20.05.2022 17:00
Переглядів: 889
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.