У Тальному рибалки в ополонці ловлять щук та окунів - Вісті Черкащини

У Тальному рибалки в ополонці ловлять щук та окунів

На Водохреще на цукрозаводському ставку, що вкрився товстим шаром льоду (бо на стовпчику термометра були карколомні 20 градусів морозу), вже зранку було чимало любителів зимової риболовлі. На лід рушили й ми, аби познайомитися з рибалками, дізнатися, чи клює риба та яка.

Неподалік від берега, що поріс вербами, біля однієї з лунок поралася людина, у шапці-вушанці та в теплому верхньому одязі. На наше здивування, це була жінка – тальнівчанка Любов. Живе неподалік. Каже, що її на льоду всі знають. Зимовою рибалкою займається 15 років. Питаємо, чи не страшно виходити на лід, звідки у неї таке захоплення та просимо розказати про улов:

–Перший день на лід було страшно виходити, а зараз гарний, – каже, посміхаючись, жінка. – У сім’ї в мене ніхто цим не займався. Якось зловила – і сподобалось. Азарт з’явився. Зараз у мене 10 лунок. Усі з дзвіночками: як буде клювати – буде чути. А от чи клюватиме, це тільки від риби залежить. Щуку ловимо. Я позавчора 6 штук піймала.

За якийсь десяток кроків рибалить Олександр Ярунець із Тального. «Вам рибу показати?» – питає, запримітивши, що йдемо до нього. Береться виймати жовтого пакета з уловом – кількома окунями. Потім чіпляє на гачок мотиля. Питаємо, чи не замерзає така наживка на морозі: «Ні, – каже, жартуючи. – Я їх коло серця ношу. Цієї зими вперше вийшов на рибалку на католицьке Різдво, 25 грудня, і перед тим ще раз. Після того оце аж тепер на лід вийшов. Поставив снасті на щуку. Сьогодні вона на гачок ще не ловилася. У неділю я 10 окунчиків піймав, пожарив, поїв. Так і живемо. Цілий день не сиджу. До обіду – і додому.

Припускаємо, що, мабуть, коли жінки на рибалці – не буде улову. Чоловік сміється: «Неприйнятно, коли жінка на кораблі чи в човні. А на рибалці можна. Головне – до неї близько не підходити».

Світлана САВЧЕНКО

21.01.2021 15:23
Переглядів: 1725
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.