У Тальному працюють волонтери благодійного проекту «Чотири лапи Україна»

Спостережливі тальнівці помітили, що від понеділка, 29 березня, вулицями нашого міста їздить кілька білих мікроавтобусів з логотипом «Чотири лапи» та групу молодих людей у червоних куртках з такими ж нашивками. Як стало відомо, у Тальне нарешті доїхав благодійний фонд «Чотири лапи Україна». Міська влада пішла їм назустріч, організувавши необхідні умови для роботи в одному з гаражів на території ПрАТ «Тальнівське АТП 17137». За умовами договору, проживання та харчування членів команди забезпечує також місцева влада.
У вівторок по обіді ми побували в АТП.
Віталій Накопюк, директор підприємства, провів до гаража, де розмістилася тимчасова ветеринарна клініка. На подвір’ї – новенький автомобіль з клітками. Як виявилося, це автомобіль для відлову. Всередині ще один – це мобільна операційна. Через вікно гаража бачимо жовтий шланг – так вирішили проблему з проточною водою для тимчасового користування. Вода необхідна для роботи мобільної операційної. У приміщенні є холодильник, автоклав для стерилізації інструментів. Багато кліток, у переважній більшості вони пусті. Лише в одній бачимо 3-х песиків. Нам пояснили, що вони під наркозом, чекають на операцію. Трохи осторонь ще одна клітка – у ній перший прооперований пес.
Віталій Іванович поспіхом розповідає, що тільки-но повертався з обіду і бачив, як біля одного місцевого магазину безпритульні собаки напали на листоношу. Вона просила про допомогу, адже не могла пройти.


– Зрозуміло, дякую, – відповіла єдина в команді дівчина, уточнюючи адресу магазину. Це Олена Сушко – адміністратор проекту.
Благодійний міжнародний фонд FOUR PAWS (Відень, Австрія) діє в Україні з 2012 року. У Черкаській області він працює з 2017 року. Наша область є лідером за кількістю міст, де працює ТОВ «Чотири лапи Україна».
– У цьому році нас запросили до 7-ми міст Черкащини. Ми вже були в Чигирині, Смілі, мали їхати до Шполи. Але там не склався проект, тому ми подзвонили до вас, і нас змогли прийняти. 29 березня ми приїхали, наступного дня зуміли розкласти робоче місце. І навіть перший пес був кастрований і вакцинований від сказу, – розповідає Олена Сушко. – На даний момент наша команда складається з 6 осіб: 2 ветеринари, 2 ловці, асистент по догляду за тваринами у післяопераційний період та адміністратор. У нас є 3 автомобілі: мобільна операційна, яка повністю облаштована для проведення операцій, автомобіль для відлову і машина для команди. У нас є все необхідне для роботи. За день ми оперуємо від 10 тварин (в залежності від стану тварини, від важкості відловів). Погода покращилася і це нам дасть можливість відпрацювати по максимуму. Будемо у вашому місті до 7 квітня, – повідомила адміністраторка.
Виявляється, 80% відсотків безпритульних тварин (акцент робиться саме на собаках) відловлюють руками, якщо ж тварини агресивні та не йдуть до рук, ловці використовують духову трубку, яка вистрелює шприцом з наркозом. Займаються цим спеціально навчені ловці, які стажувалися в Європі. Лише після огляду ветеринаром тварина потрапляє на операційний стіл.

Фото зі сторінки Тальнівської МТГ

– Самочкам під наркозом ми робимо видалення репродуктивних органів (ячників та маткових труб), а самцям – кастрацію. Тобто тваринка повністю втрачає здатність репродуктивної функції. Якщо не має ніяких проблем, ми перетримуємо їх більше доби і відпускаємо на те ж саме місце. Якщо тваринка вагітна, або має хронічні захворювання чи патології, ми її тримаємо тиждень. Або ж, відвозимо до волонтерів. Операцію ми робимо на мінімальному розрізі а також зашиваємо дорогим шовним матеріалом, що сам розсмоктується, – розповідає ветеринарний лікар Дмитро Чернецький, показуючи мобільну операційну на колесах.
Як свідчить статистика, смертність від такої процедури складає менше одного відсотка. Цей метод є найгуманнішим у світі. Але того, що зроблять ветеринари за тиждень, недостатньо, аби вирішити проблему безпритульних собак в місті. «Основною метою нашої організації є передання досвіду: по-перше, розказати місцевий владі, як працює наш метод. Показати, яким чином вони мають діяти, щоб вирішити проблему безпритульних собак. Ми досвід переймали у європейських країн. Він, дійсно, дієвий. Тому, ми з радістю покажемо місцевим волонтерам та ветеринарам, як ми працюємо, навчимо відлову тварин. Чотирилапих, яких ми стерилізуємо, паралельно вакцинуємо від сказу, через деякий час їх треба ревакцинувати. Кожна з них отримає на вушко кліпсу з ідентифікаційним номером, який унікальний в Україні. Він передається місту», – кажуть учасники команди.

Ліна ЯЛОВСЬКА

07.04.2021 15:41
Переглядів: 1332
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.