У Тальнівській райраді отримують зарплати більші від президентської

На попередження Черкаської ОДА та голови Тальнівської РДА керівництво райради не реагує

У період карантину, коли вся країна перебуває у фінансовій кризі, працівники Тальнівської райради разом з її головою Валентиною Любомською балують себе грошовими преміями та надбавками за високі досягнення у праці.

Про неналежне виконання бюджетного законодавства та виплати стимулюючого характеру (премії) працівникам апарату Тальнівської райради знають і у Черкаській обласній адміністрації. Адже 24 лютого цього року з Черкас у Тальнівську адміністрацію надійшов лист-попередження із результатами перевірки показників райбюджету. Надіслав його перший заступник Романа Боднара, голови Черкаської ОДА, В’ячеслав Швець. Олександр Цимбал, голова Тальнівської РДА, відразу ж зреагував на вказівки з області: в усній формі повідомив голові райради Валентині Любомській про те, що нараховувати грошові премії працівникам райради у період бюджетної кризи у районі – занадто.

Після отримання відповіді на інформаційний запит від газети «Новий Дзвін» з Тальнівської райради ми зрозуміли, що попередження Черкаської ОДА та голови Тальнівської РДА для Валентини Любомської не мають значення.

Адже за якихось 3 місяці (лютий, березень, квітень) 12 працівників Тальнівської райради отримали майже 600 тисяч гривень зарплатні. Не забули набити гаманці преміями, допомогами на оздоровлення, відпустками та надбавками за високі досягнення у праці. Наприклад, у лютому деякі працівники райради збагатились на 31 тисячу 444 грн., у той час, коли офіційна зарплата Президента України Володимира Зеленського – 28 тисяч гривень. У райраді більше 28 тисяч гривень отримала головний спеціаліст з питань організаційного забезпечення діяльності райради. Трудиться, мабуть, більше за Президента! У березні начальник організаційного відділу райради отримала більше 35 тисяч гривень. Порадували себе й преміями до 8 Березня – по 5 тисяч гривень в одні руки. Цікаво, серед працівників, які отримали премію до Міжнародного жіночого дня, є й чоловіки? У квітні місяці допомогу на оздоровлення взяв керуючий справами райради Віталій Карпук – більше 21 тисячі гривень до зарплатні, всього посадовцю нарахували 41 тисячу 116 грн. Тобто, якщо порахувати: 600 тисяч гривень ділимо на 12 працівників райради – отримаємо по 50 тисяч на кожного.

-Усім своїм працівникам в адміністрації я наголосив: поки криза, то премій не виплачуватиму! З такими словами звернувся і до керівниці районної ради. Вона ж відверто проігнорували це. 27 квітня я видав письмове розпорядження, де наголошував на те, аби призупинити виплати премій працівникам бюджетних установ, крім установ охорони здоровʼя та соцзахисту. Коли побачив зарплати за перший квартал 2020 року працівників райради, я, мʼяко кажучи, був шокований. Адже 230 тисяч лише на премії пішло! Коли дав зауваження Любомській, пішло масове невдоволення! Люди, це смішно, коли зарплата голови РДА – 16 тисяч 451 грн., а у «фотографа» райради – більше 35 тисяч гривень, – коментує Олександр Цимбал, голова Тальнівської РДА.

Якщо Валентина Любомська тримає високооплачуваного «фотографа» у райраді, то добірку своїх фото, припустимо, чиновниця надсилає до відомого глянцю «Playboy»?

Для порівняння, зарплати у Тальнівській РДА набагато менші від райради. Премії та надбавки за високі досягнення у праці там не отримують. Адже очільник Тальнівської адміністрації Олександр Цимбал – один єдиний керівник, який за усі роки існування Тальнівської РДА зреагував на високі преміювання працівників апарату райради.

Любомська, голова райради, знала про попередження з області, але відверто його проігнорувала. Адже чиновниця має «дружню» підтримку у Черкаській облраді. Посадовиця продовжила преміювати працівників райради навіть у період фінансової кризи у районі, області та державі через пандемію коронавірусної інфекції. Це у той час, коли більшість підприємців залишились без доходів, коли люди вимушено йшли у відпустки за власний рахунок, коли пенсіонери сиділи і рахували копійки на буханку хліба, коли медицина чекала допомоги на засоби індивідуального захисту, аби боротися з пандемією. Що ж тут додати? Коли дрібні підприємці збирали гроші на маски, рукавички, захисний одяг для тальнівських медиків, Любомська ж преміювала свою свиту, яка перед нею за це вислужується.

А Тальнівський район, за словами колишнього голови ОДА Олександара Вельбівця, і далі пасе задніх з-поміж інших у розвитку. Проте це не зупиняє Любомську нараховувати щедрі бюджетні гроші на преміальні для підлеглих. Бо ж посадовиця готується до виборів голови Тальнівської ОТГ. Тут зрозуміло: треба задобрити електорат.

Ніякого упередженого ставлення до голови райради Валентини Любомської газета «Новий Дзвін» не має. Лише привідкриваємо закулісся зарплатні бюджетників, які утримуються за податки жителів та підприємців району.

Цікаво, а чим керується Любомська, тринькаючи бюджетні кошти на премії для себе та колективу, закриваючи очі на глобальні проблеми району? Таким зарплатам позаздрив би й сам Президент!

Додаємо перелік офіційних документів до статті!

 

 

 

 

Анна ДРАГУН

 

10.05.2020 17:17
Переглядів: 16824
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.