У Тальнівській громаді заборонили поливати городи тим, хто не має лічильника

фото тематичне

Відповідне рішення ухвалили на засіданні виконкому Тальнівської міської ради 30 червня. Офіційно питання порядку денного звучало так: «Про заборону використання питної води для поливу дворових і прибудинкових територій та зелених насаджень, а також інших витрат води для утримання будинків абонентами КП «Водоканал» Тальнівської міської ради». Зверніть увагу, рішення стосується тих, хто не має лічильників. Хоча, варто підкреслити, паралельно виявлятимуть також випадки, коли абонент має лічильник, а поливає городину поза ним, має ліві врізки.

Загальновідомо те, що наразі у громаді поливати городи з шлангів та ще й без лічильника – дуже поширене явище. По селах, кажуть у міськраді, навіть більше, ніж у самому місті. Домоволодінь, за словами керівника «Водоканалу» Володимира Гречки, де споживають воду без лічильників, набереться у Тальному до 50-ти, не більше. Відомо про випадки, коли громадяни роблять це часто без докорів сумління, залишаючи, фактично, своїх сусідів по вулиці без краплі води у крані, адже потужностей свердловин не стане, аби перекрити таке неощадне використання питної води для поливу квітників, картоплі чи грядок. Тепер тим, хто лив без міри воду і сплачував при цьому згідно норм на особу, може увірватися. «А хто ж, шановні, покриватиме кубометри, які «летять» із шланги і всмоктуються в землю?» – саме так недарма нарікають ті, хто платить за водичку справно, але ніг помити не може, бо з крана ледь крапає через низький тиск у системі. Он у Тальному: поки одні купаються у розкоші, підключаючи шланги, інші мусять на поверхах цідити воду у пляшки. І це якщо ще поталанить набрати.

Як повідомив заступник міського голови з питань ЖКГ Олександр Маринченко, не гребують споживачі у Тальному пускати воду в городи і тоді, коли мають лічильники: «На Калиновій не вистачає тиску, тому що там усі поливають. Є інформація, що поливають з наявними лічильниками, але поза них», – сказав він.

Що ж, тепер і до таких споживачів обіцяють добратися, не кажучи про тих, хто ллє воду в город, не маючи засобів обліку. Володимир Гречка пояснив, що відтепер працівники підприємства, керуючись офіційним рішенням виконкому та відповідно його наказом по підприємству, зможуть і будуть здійснювати рейди: ходитимуть від хати до хати та виявлятимуть порушників. Звісно, поливати не заборонено тим, хто має лічильник і не має лівих врізок, тобто платить за увесь об’єм води, який використав. Але такі витрати, певна річ, не всім по кишені. Та й про совість не треба забувати.

– Контролер матиме доступ, він має право зайти у двір, – пояснив Володимир Васильович. – Якщо шланг підключений, вода біжить і лічильник крутиться, перевірятимемо осередки, де можуть бути ліві врізки. Якщо все нормально – поливайте далі. Але ми людям пояснюємо, що в свердловинах води недостатньо і всі тарифи розраховані тільки на побутові потреби, не на полив городу. Якщо порахувати вартість, а це практично 30 грн. за куб води, то хоча б сотку гарно полити, піде не один куб. Тобто не кожен дозволить собі поливати сотку за 150 гривень в день. Зараз ми в першу чергу проводимо роботу по селах. 4 села доопрацювали. У них ми «витягнули» 3,5 тис. кубів, які люди не передають. Плюс паралельно провели роз’яснювальну роботу, – зазначив він.

Варто наголосити, добряче може вдарити по гаманцю як тих, хто таки не встановив лічильник і поливає городи далі, так і тих, хто поливає, має лічильник, але й ліві врізочки (звісно, якщо такий факт випливе на поверхню). Громадянам-порушникам, скоріш за все, доведеться сплатити за воду у розрахунку за 30 діб водокористування (все залежить від діаметру труби, швидкості подачі води), бо інше – що поливав добу, наприклад, чи дві – довести буде дуже складно та навряд чи й вдасться. За попередніми підрахунками підприємства, при виявленні порушення горе-споживачу доведеться сплатити понад 9 тисяч гривень.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: Корінна черкащанка переїхала у Тальне та безкоштовно навчає дітей малювати

Читайте нас також в Telegram!

03.07.2022 09:14
Переглядів: 1317
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.