Корінна черкащанка переїхала у Тальне та безкоштовно навчає дітей малювати

Як розповіла нам Дар’я Міненко, у Тальне її привело кохання. Переїхала сюди з рідних Черкас наприкінці минулого року. Наразі ж проводить для дітей, як з числа внутрішньо переміщених осіб, так і місцевих, безкоштовні заняття з малювання. Займатися цим їй зовсім не заважає те, що вона не має педагогічної освіти. Однак, як пояснює, з прикладного та художнього мистецтва якусь базу дітям дати може, а, можливо, хтось зможе розгледіти у собі талант та потихеньку розкривати його далі. Свого часу Дар’я Романівна закінчила художню школу, має диплом Черкаського державного бізнес коледжу, де навчалася на факультеті графічного дизайну. Каже, найбільше їй до душі з усіх технік – стилізація, а з матеріалів – акварель.


24 червня відбулося перше з занять, на якому побували й ми. Прямо у фойє кінотеатру для діток поставили столики. Всього охочих малювати було, як для першого разу, немало – 14 дітей віком від 5-ти років і старше. Так, це не була художня студія, але подібну до такої атмосферу створили і самі діти, і кругленький столик з лілеями, трояндами та іншими квітами. Можна було взяти квіточку, роздивитися її і спробувати змалювати прямо з неї. Тематику, насправді, можна було обирати самому, але все ж, зважаючи на літню пору, Дар’я Романівна пропонувала зобразити на папері квіти чи пейзаж. Тиша панувала перші 20 хвилин, а далі пішли-посипалися запитання: «А як це зробити, а що тут додати чи змінити?», «Гарно, правда ж?» До речі, хлопчикам таке заняття теж припало до душі. Малювали як олівцями, так і фарбами, маркерами, фломастерами – хто чим. До речі, матеріали для роботи тут кожен приніс з дому – така собі була умова, хоча для тих, хто не взяв, як запевнила Міненко, завжди знайдуться пензлики та фарби.


– Я малюю… ой, забув, як же це називається! А, пейзаж! – каже 5-річний Саша, виводить зеленим олівцем лісовий масив. – Прийду сюди ще.
– Ми займатимемось тричі на тиждень: у понеділок, середу та п’ятницю, час – з 12-ї до 15-ї години. Заняття безкоштовні, – наголошує Дар’я Романівна. – Фарби, олівці, пензлики і стакани-непроливайки прошу приносити з собою. Щодо віку дитини, думаю, можна приводити і 4-5 років, головне, щоб дитинка себе почувала комфортно без батьків. До речі, вони можуть почекати на малечу і тут, у нас. Запрошую усіх бажаючих, усім будемо раді!


Наостанок додамо, що паралельно з малюванням, безкоштовно у кінотеатрі даватиме уроки спортивно-бальних танців Мирослав Сташенко. Заняття відбуватимуться у ці ж дні, що й малювання, їх можуть відвідувати не тільки діти, а й дорослі. Можна в один день потрапити і на малювання, і на танці. Такі безкоштовні гуртки поки запланували на місяць. Але й це не може не радувати. Головне – добрий початок!

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: У селі на Тальнівщині випускникам подарували книги та грошові винагороди

Читайте нас також в Telegram!

03.07.2022 08:00
Переглядів: 1073
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.