У Тальнівській громаді на Черкащині створили добровільну пожежну команду

Депутати Тальнівської міської ради на Черкащині підтримали рішення про створення добровільної пожежної команди у складі КП «Тальне Сервіс». Фінансуватися програма буде з бюджету Тальнівської громади. На комісії ЖКГ дане положення було обговорене і узгоджене з працівниками ДСНС. Підприємство ТОВ «Урочище Журавське» надало безкоштовно приміщення для розміщення даного автомобіля.


Зі слів міського голови Василя Сідька пожежна команда буде розміщена у селі Криві Коліна. Вона обслуговуватиме села, які розташовані поряд (Корсунка, Лоташеве, Павлівка, Чеснопіль, Піщана, Добрянка, Довгеньке). До команди будуть входити чотири навчені людини, які будуть забезпечені усім необхідним одягом і спецобладнанням. Пожежний автомобіль «ЗІЛ» передали з державної власності в оренду Тальнівській міській громаді. Добровільна пожежна дружина – це, перш за все, інвестиція в безпеку громади. Швидкість реагування на пожежі – це врятовані людські життя та збережене від вогню майно.


Директор КП «Тальне сервіс» Віталій Марченко повідомив, що добровільна пожежна дружина – це найбільш ефективне протипожежне формування, яке здатне ліквідувати пожежу з допомогою первинних засобів пожежогасіння на початковому етапі її розвитку з мінімальними затратами. Чотири працівники КП «Тальне сервіс» пройдуть спеціальне навчання у Тальнівському підрозділі ДСНС. Отримають відповідні навички та посвідчення. Працівники з благоустрою тих сіл, що перебувають у районі базування добровільної пожежної команди, будуть брати участь на добровільних засадах. При потребі будуть ліквідовувати наслідки пожеж і надзвичайних ситуацій.
Заступник начальника – керівник відділу запобігання надзвичайних ситуацій Звенигородського районного управління Головного управління України ДСНС у Черкаській області Сергій Яборський повідомив:
– Основна мета створення добровільних пожежних команд – це надання вчасної допомоги, зменшення людських та економічних втрат, сприяння згуртованості громади, а також розвиток добровольчого руху. Добровольчий підрозділ вирушає на виклик першочергово, оскільки є найближчим. Після прибуття можуть подати перші стволи на гасіння, що полегшить роботу державній пожежно-рятувальній частині, яка у будь-якому разі теж буде виїжджати на ліквідацію пожежі чи надзвичайної ситуації,– говорить Сергій Іванович.
Начальник 13-ї державної пожежно-рятувальної частини 4-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління України ДСНС у Черкаській області Сергій Абраменко каже:
– Розрахунки вказують на те, що підрозділи Державної охорони за викликом зможуть прибути на об’єкт у міській місцевості тільки через 10 хвилин з моменту виникнення пожежі, у сільській місцевості час слідування до місця виклику набагато довший. За таких умов пожежі часто набувають піку свого розвитку, завдаючи непоправних збитків. Для цього і слід створювати добровільні пожежні дружини, щоб попередити виникнення пожежі чи будь-якої нестандартної ситуації, а в разі її виникнення – швидко ліквідувати, – розповідає Сергій Васильович.
Функції добровільної пожежної команди:
• запобігання пожежам,
• організація їхнього гасіння,
• здійснення громадського контролю за додержанням установлених законодавством вимог пожежної безпеки,
• сприяння і надання допомоги пожежно–рятувальним підрозділам.
• скорочення часу прибуття рятувальних підрозділів від 5 до 20 хвилин (через скорочення радіусу виїзду до 20 кілометрів)
Власник ТОВ «Урочище Журавське», місцевий підприємець Володимир Мовчан і депутат обласної ради Ігор Новицький давно опікуються пожежною безпекою у Тальнівській громаді. Восени вони передали пожежній частині комплекти захисного одягу та обладнання зі США та Канади.

Ярослав КАРПОВІЦЬКИЙ

Читайте також: Вуличне освітлення, ремонт доріг та графіки автобуса: про що розповіли керівництву Тальнівської громади жителі сіл

Читайте нас також в Telegram!

09.03.2023 11:27
Переглядів: 1318
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.