У селі на Тальнівщині ще й досі не втрясеться проблема з городами

У маленькому селищі Новомайданецьке на Тальнівщині, у якому проживає менше 200 осіб, здавалося б, і проблем має бути небагато. А як виявилося, їх ще більше, ніж у Майданецькому. Свої проблеми жителі селища прийшли озвучити керуючій апаратом Тальнівської міської ради Ользі Котенко, яка проводила у середу, 6 жовтня, виїзний прийом. Ольга Василівна приїхала не одна, а в супроводі сільського старости Михайла Капериза, адміністраторки Тетяни Драган та спеціалістки відділу земельних ресурсів Оксани Крижанівської.
Розмова відбувалася просто неба, у сквері перед будівлею колишнього клубу.
Першою до представників влади звернулася пенсіонерка Галина Гаврилівна Вус. Жінка запитала, чому їй не наділили 30 соток городу, як її сусідам. «Добре, що собі понаділяли по гектару. Федькевич забрав у моєї дитини город! Три городи підряд забрав. А кого обділив? Таких бабів беззахисних, як я!» – скаржилася жінка.


Вся справа в тому, що у Новомайданецькому раніше був бурякорадгосп, який колись понаділяв людям городи (по 10-15 соток). Їх оформляти ніхто не поспішав, обробляли та й усе. Коли, з утворенням громади, земля перейшла у комунальну власність, рішенням сесії її виділили атовцям, (оскільки вона світилася як вільна), а людські городи наділили в іншому місці. Як пояснила Оксана Крижанівська, нікого з людей не обідили: «Виходили з того, що виготовлення проєктної документації коштує недешево, вирішили давати лише одній людині з хати по 30 соток, замість 10-15 на кожного. Заяв бажаючих на городи було набагато більше, ніж землі. Тому знайшли такий компроміс».
В розмову втручається і сільський староста, який сам проживає в селі, каже, що хотів допомогти людям поділити ті городи, бо бачив, що у списку були люди, які навіть не знають, де те Новомайданецьке. Проте люди відмовилися, делегувавши оформляти свої городи уповноважених осіб, з числа бажаючих. Вихід він бачить один: аби керівник ПСП «Лідер» Олександр Мегей відмовився від права оренди ще хоча б 3 га землі на користь цих людей, яких він вважає незаконно ображеними.
Про городи прийшла запитати і Тетяна Дунаєнко. Жінку цікавило, коли почнуть ділити городи на перехресті, чи матимуть додаткові зобов’язання ті, кому припаде межувати з курганом, та чи мають право підселяти на дану ділянку когось іншого, хто не писав заяву?


Спеціалістка земельного відділу дала вичерпну відповідь жінці: 14 осіб, яким наділили городи на даній ділянці на перехресті, повинні самоорганізуватися і визначитися, де кому наділяти город, а потім приїде спеціаліст і розіб’є межі. Щодо кургану (це землі історико-культурного призначення), то власнику города, що межує з курганом, треба буде підписати додатково ще один акт. А також – окрім них, ніхто більше не має право отримати наділ на даній земельні ділянці.
У Людмили Скоропад, яка проживає за адресою вул. Горовенка, 19 (16-квартирний будинок), – інша проблема. Жінка скаржиться, що приїжджали представники з Фонду державного майна і радили мешканцям будинку створити ОСББ, аби він не рахувався у них на балансі. «Як таке може бути: квартири приватизовані, а східці і клітки – не наші, хоча ми всі ремонти робимо самі?» – запитує жінка. Пояснює, що створити об’єднання власників вони не наважуються, бо нема кому це доручити, та й чула, що це дорого. На що Ольга Василівна відповіла: «Нічого не вигадуйте, а створюйте ОСББ і знімайте з балансу Фонду держмайна. Не думайте, що воно їм потрібне. Вина тільки на вас».
Чимало запитань, а точніше, претензій до влади у Олександра Васильовича Мегея, керівника ПСП «Лідер». Він каже, що звернувся до ОТГ, аби йому поновили договір оренди на 167 га землі під 12% річних, а йому відмовили, крім того, у нього незаконно відібрали землю під господарським двором. Оскільки у нього акціонерне товариство, то у нього зміниться кількість акцій, натомість він продасть корів і закриє підприємство. «А це – 100 робочих місць та 9 млн. податків», – стверджує Мегей.


Оксана Степанівна спробувала чоловікові доступно пояснити, що йому треба зробити, аби оформити право власності та продовжити оренду. «Зараз Вам необхідно виготовити технічну документацію на кожну будівлю окремо, зареєструвати її і принести нам витяг, на підставі якого ми дамо дозвіл на розробку технічної документації під будівлями. Продовження договору оренди розглянемо в порядку, встановленому чинним законодавством», – наголосила Крижанівська.
Звучить дивно від людини, яка більше ніж 10 років використовувала 167 га землі, сплачуючи 1,5% в бюджет району, в той час як інші платили від 4,5 до 20% річних. Тепер він готовий орендувати землю під 12%. А коли влада не один раз зверталася до орендаря про підвищення орендної плати, адже це надходження у місцевий бюджет, Мегей категорично не погоджувався, незважаючи на те, що Законом України було встановлено орендну плату не нижче ніж 3%. Господарський двір він теж не хотів належно оформляти, щоб не сплачувати податки. А тепер і виникають такі от казуси.

Ліна ЯЛОВСЬКА

13.10.2021 10:15
Переглядів: 1441
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.