У лісництві на Тальнівщині пояснили, чи можна заготовляти сухостійну деревину у лісових масивах

фото тематичне

Днями у одній із тальнівських груп у соцмережі нам трапився допис із запитанням від користувача, чи можна з лісу забирати додому сухостій, заготовляти його на дрова. Звісно, питання дуже доречне, адже зима не за горами, а придбати дрова – річ недешева. По лісах – море повалених дерев, гілля, пеньків, багато всохлих дерев, які на дрова згодилися б на раз. Але чи буде це в рамках закону? Про це наша редакція дізнавалася у лісничого Потаського лісництва Віталія Чикаленка. І як виявилося, цього робити аж ніяк не можна, навіть якщо це повалене дерево, яке лежить роками.

– У лісі можна взяти тільки те, що донесеш у руках, взяте без допомоги будь-яких механічних пристроїв. Бензопилою, пилкою працювати не можна. Людина може збирати хмиз, але в якщо під’їде машиною і вантажитиме – це вже стаття, – пояснив нам Віталій Валерійович. – Правопорушників виявляє лісова охорона, складає протоколи, люди платять штраф.

Розмір штрафів, як пояснив лісничий, – це не стала цифра. Тут грає роль низка факторів, як, наприклад, порода, діаметр зрізаної деревини, сухостійне це дерево чи зрізане живе. Як зазначив Чикаленко, нині сплеску подібних порушень немає, за пів року було 2 випадки.

Марта ДОВЖУК

Читайте також: Дружина військового з Тальнівщини вишиває шеврони для ЗСУ

Читайте нас також в Telegram!

 

16.08.2022 15:41
Переглядів: 3296
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.