Дружина військового з Тальнівщини вишиває шеврони для ЗСУ

Ірина Х. з Тального, що на Черкащині, ще до початку повномасштабної війни переїхала з чоловіком до столиці. Наважились на це, щоб у їх сина було більше можливостей для реалізації. Той захоплюється грі на барабанах і у новому місті успіхи в навчанні пішли в гору. Хоча переїзд дався подружжю не легко, у Тальному вони залишили сімейну справу – майстерню «Вузлик». У ній жінка ремонтувала одяг, шила на замовлення та вишивала за допомогою машинки. Її ж чоловік, який розуміється у програмуванні – налаштовував машинку для вишивки, розробляв на комп’ютері дизайн та переводив зображення у потрібний формат.

Переїхавши до столиці, жінка почала працювати на іншій роботі, але справу, якою займалася у рідному містечку, не забула. Продовжувала брати замовлення і у вільний час вишивала та робила дивовижні іграшки ручної роботи (зайці Ірини із блискучими довгими вухами відомі усім тальнівчанам). Та сучасні реалії змінили профіль майстрині, тепер вишиває шеврони та нашивки для військових. Замість блискіток у неї – групи крові та позивні. Ірина розповідає, що після 24-го лютого доєдналася до групи волонтерів і вони почали допомагати бійцям. Спочатку шили для місцевих хлопців з тероборони, згодом – почали допомагати і ЗСУ. Буває, ділиться жінка, військові приходять і просять підшити форму, або модернізувати її. Каже, що й у таких проханнях волонтерки не відмовляють. У їх центрі також відшивають розгрузки для військових та сумки для магазинів. У кожного там є своя робота: хто робить заготовки, хто вирізає, хто шиє. Скільки таких речей пройшло крізь руки тальнівської майстрині – не порахуєш!

Жінка вирішила не сидіти склавши руки, а допомагати, чим може, оскільки і її чоловік доєднався до лав військових. Євгеній пішов на війну добровольцем, до того не маючи військового досвіду. Але, як тільки почалося повномасштабне вторгнення, сказав дружині, що має бути корисним для своєї країни.

Зараз він у прикордонній службі, боронить кордон України. Тиждень тому, бригада бійця із Тального потребувала коштів для купівлі автівки. Наша редакція теж долучася до допомоги землякові і розмістила новину про збір на сайті «Вісті Черкащини». За три дні вдалося зібрати необхідну суму і закрити збір. Коштів тепер вистачить не тільки на авто, а ще й на мотоцикл, щоб діставатися у важкодоступні місця, оскільки хлопці перебувають у лісі.

Ірина дуже вдячна, що у рідному Тальному її підтримали: скидали кошти та поширювали інформацію. Жінка зізнається, що і в цій справі їй допомогло вміння шити та вишивати, адже Ірина не просто просила скидати кошти на потреби прикордонників, а запропонувала взамін свої вміння шити шеврони та розгрузки:

–Коли я шию, роблю щось руками, то відволікаюсь від усіх поганих думок, від новин. Шиття допомагає із цим впоратись.

Сама ж Ірина вірить, що ми неодмінно переможемо і кожна жінка чи матір дочекається свого Героя із цієї війни.

Тая АГАВЕРДІЄВА

Читайте також: Що буде із опалювальним сезоном у Тальнівській громаді

Читайте нас також в Telegram!

16.08.2022 15:29
Переглядів: 1518
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.