У Леґедзиному вшанують повстанців проти російської окупації - Вісті Черкащини

У Леґедзиному вшанують повстанців проти російської окупації

Виставку приурочену трагічним подіям кінця 1920 року відкриють 12 листопада в заповіднику трипільської культури, що в селі Леґедзине Тальнівського району. Про це повідомив директор заповідника Владислав Чабанюк.

“Демонструватимемо речі, зброю, фото того часу, – каже Владислав Васильович. – Виставку плануємо зробити щорічною. Привчатимемо людей, що українські повстанці – ніякі не бандити, як це звикла казати про них російська пропаганда, а борці за волю України”.

10 листопада 1920 року на свято Параски селяни села підняли повстання проти більшовицької окупації.

“Того дня очікувався великий наступ українських військ із західного Поділля у бік Вінниці. Селяни Леґедзиного та інших сіл Уманщини й Звенигородщини перекрили дорогу, – розповідає Чабанюк. – Керував ними Петро Дерещук із Вишнополя. Повстання придушила бригада Котовського, яка якраз дислокувалася в Умані. Український наступ військ Петлюри захлинувся. Армія вимушена була відійти на територію Польщі. Доля повстанців – незавидна. Багатьох було вбито, інших – заслано. Саме на засланні у Соловках закінчив своє життя й Петро Дерещук. У нашому селі встановлено пам’ятник на згадку про ті трагічні події”.

Вперше вшанували повстанців у 2010 році ще за часів Януковича. Тоді на відкриття монументу, який виконав скульптор Микола Теліженко з’їхалися гості з усієї України.

Юрій СТРИГУН

08.11.2016 17:58
Переглядів: 875
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.