У двох сільських клубах Тальнівщини за електроенергію не платили впродовж 20 років
На особистому прийомі Тальнівського міського голови у селі Кобринова Гребля, що на Черкащині, ще на початку серпня нам стало відомо, що два сільських клуби у Кобриновій Греблі та Антонівці відключили за несанкціоноване підключення до мереж ПАТ «Черкасиобленерго». Виявляється, колишній сільський голова Володимир Маляр 20 років (час своїх каденцій) забезпечував роботу цих закладів культури, не маючи їх навіть на балансі сільської ради. Цікаво, а де ж було робоче місце двох завідувачок сільськими клубами, на стадіоні, чи де?
Ще тоді на особистому прийомі обидві завідувачки запевняли, що покази лічильників вони регулярно передавали у сільську раду. А що далі з ними робили, їх не цікавило. Світло в клубах було – була можливість проводити заходи. А от як це зробити без світла – задача непроста. Адже у січні працівники РЕМу обезструмили приміщення, відрізавши електропроводку. Та й з цієї ситуації наш метикуватий народ знайшов вихід – протягнули електричний кабель від найближчих діючих закладів і свято для людей зробили.
– Для мене це новина. На 20 число кожного місяця я здавав показники, їздив зі звітом у РЕС. А тут таке! Виявляється, можна було користуватися електроенергією і не платити за неї. Якийсь нонсенс, – каже один із колишніх сільських голів.
Аби пролити світло на цю «темну» ситуацію, телефонуємо до Юрія Пашковського, директора Тальнівської філії відокремленого структурного підрозділу «Звенигородські електричні мережі» ПАТ «Черкасиобленерго». Він відразу переадресовує до свого заступника з комерційних питань – Євгенія Шишкова.
Цю розмову, шановний читачу, передаємо повністю. Представившись, задаю питання заступнику керівника підприємства:
– Поясніть, будь ласка, чому у Кобриновій Греблі та Антонівці сільські клуби відключили від електропостачання?
Співрозмовник робить вигляд, що вперше чує про ситуацію. А потім після довгої паузи відповідає:
– Ці два клуби не заключили взагалі договорів з РЕМом, тому зараз подавати напругу на ці об’єкти ми не маємо права.
– А як ви подавали до цього? – запитую.
– Історія це замовчує.
– Хто й коли їх підключав? Чи вони самовільно врізалися у систему електромереж? – не відступаю.
– Ви що хочете відновити постачання електроенергії? А хто ви? – співрозмовник починає йти в наступ.
– Коли ви виявили дане порушення?
– Не можу вам назвати конкретної дати. Ви запитайте у сільського голови, який на той час представляв інтереси і керував сільською радою. Я вам нічого не буду розказувати, бо ви в мене випитуєте інформацію, – чую у відповідь.
Сільський голова, з яким ми поспілкувалися напередодні, нічого протизаконного у цьому не бачить.
– За електроенергію ми не сплачували, бо лічильники не були передані ТОВ «Зоря» у 2000 р. на баланс сільської ради. 20 років при мені було світло і все працювало. Так, ми за нього не платили, а кому від цього погано? Якби я залишився, то й надалі все б працювало, – коментує Володимир Маляр, колишній сільський голова Кобринової Греблі.
Давати оцінку діям та вчинкам посадовців місцевого самоврядування та чиновників не беремося, залишаємо на розсуд читачів.
Цікавить єдине, є ще де-небудь така громада, якій дістався такий спадок? До речі, остання керівниця відділу культури Тальнівської РДА Оксана Щербатюк очолює один з відділів Звенигородської РДА. Отож, дорогі сусіди, будьте пильні та обачні, аби за її сумлінного виконання своїх обов’язків у вас не виліз борг у кілька сотень тисяч гривень. Як це маємо ми: за приблизними підрахунками сума боргу може складати від 80 до 100 тис. грн. А «повішати» його нема, насправді, кому.
– Добре було б, аби й нам можна було користуватися електроенергією, і ні копійки не платити, – обурювалися жіночки на зустрічі з міським головою. І вони, як на мене, мали рацію.
Який вихід із ситуації бачить Тальнівська об’єднана територіальна громада, що стала спадкоємницею усіх надбань колишньої влади, пояснила начальниця відділу культури, туризму та з питань діяльності ЗМІ Любов Старовойтова:
– Враховуючи те, що приміщення клубу у Кобриновій Греблі дуже старе (1934 року побудови), а відновлення електропостачання коштує до 25 тис. грн., ми вирішили перенести будинок культури у приміщення школи, яке на разі пустує. Такий приклад маємо в інших селах громади – в Онопріївці та Гордашівці. Я оглянула приміщення: там хороший актовий зал та кімнати, де можна буде займатися. Питання уже узгодили з міським головою. Буду готувати рішення сесії.
Щодо клубу в Антонівці, то він ліквідований рішенням засновника ще у травні цього року. Тобто, потреба відновлювати світло у ньому відпала сама собою. Антонівці будуть обслуговуватися найближчим клубним закладом у сусідній Кобриновій Греблі.
Марта ДОВЖУК