Депутат міської ради порушив питання про аварійний дах будинку по вулиці Перемоги у Тальному - Вісті Черкащини

Депутат міської ради порушив питання про аварійний дах будинку по вулиці Перемоги у Тальному

На 7 сесії Тальнівської міської ради Микола Гурбич, депутат від політичної фракції «Європейська Солідарність», порушив питання про аварійний дах будинку по вулиці Перемоги 11, що у Тальному.

–До мене звертаються мої виборці, – сказав депутат, – а я не чую відповіді на ці запитання. Зараз іде розподіл бюджету, то, може, моє питання вчасне? У попередньому скликанні ми порушували питання виділення коштів для ОСББ на поточні ремонти. Ми навіть вносили в програму рішення про те, щоб міська рада виділяла їм гроші, а не лише будинкам, які знаходяться на балансі міської ради. Звичайно, обов’язково після попереднього обстеження. Приміщення, як люди, старіють, і їх треба підтримувати. Мені часто суперечили, не буду називати прізвища, говорили, що тим, хто живе у приватному секторі, ми не допомагаємо робити ремонти, а чому у багатоповерхових будинках маємо робити? Але, що таке зробити ремонт у приватному секторі, а що у багатоповерховій конструкції? Це набагато більше фінансування.

Відповідь депутату надав заступник міського голови з господарських питань Олександр Маринченко:

– Я займаюся цим питанням, тому відповім. Коли ми прийняли ці будинки на обслуговування КП «Тальне-Сервіс», знаючи ситуацію з будинком біля автостанції, відразу провели обстеження всіх несущих конструкцій на 13 будинку та на 11 по вулиці Перемоги. При обстеженні даного будинку, було встановлено, що стояла абсолютно нормальна опора, суха. Там ми дах зробили минулого року. Зараз вона просто розсунулася. На сьогодні прийнято рішення зварити конструкції, обварювати всі ці бики. А взагалі, допущені ляпи при будівництві – не можна класти 2 плити на  2 цеглини. Тим більше, я не знайшов бетонної опори на цьому бикові. До кінця робочої неділі будуть виконані роботи і перероблений цей дах. Зараз ми підмурували всі ці плити, щоб вони далі не сідали, вже вони й так просіли на 40 см. У п’ятницю ми повинні закінчити. Я говорив із нашим технаглядом, аби вияснити причину. Вони пояснили: внаслідок температурних перепадів цемент просто розсипався. Але це наш будинок і ми будемо його робити.

У п’ятницю після обіду стало відомо, що дах будинку по вулиці Перемоги накрили жерстю, руберойдом та засмолили. «Дах текти не буде років 10-15, – запевнив  Олександр Маринченко. – А з наступної неділі починаємо будувати каркас, щоб воно не розсовувалося далі».

А як бути ОСББ? Питання відкрите. Депутат Микола Гурбич наполягає на тому, аби виділяти кожному ОСББ хоча б по 10 тис. грн. на ремонт.

Ліна ЯЛОВСЬКА

05.03.2021 11:40
Переглядів: 933
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.