То хто ж таки врятував лікарню в Тальному?

Хронічне недофінансування, зношене та періодично працююче діагностичне обладнання, як результат – постійні розмови про закриття Тальнівської центральної районної лікарні (нині – КНП «Тальнівська багатопрофільна лікарня» Тальнівської міської ради). Єдине, що тримало її на плаву – професіоналізм, ініціатива колективу та керівництва закладу, вдячні пацієнти та підтримка небайдужих. Медзаклад врятували. Спільними зусиллями. Але перед виборами дехто наважився привласнити цей результат.

–Обіцяли, як виберемо, то будуть щось робити. Казали й за Тальнівську лікарню, що це вони її зберегли, – розповідає жителька Тального, яка вчора побувала на зустрічі з кандидатами від ВО «Черкащани» в районі Макотерчика. – А що конкретно вони зробили для тієї лікарні – хто його знає, – додає жінка.

Складається враження, що лікарню врятували Василь Сідько, Анатолій Скіченко та інші «Черкащани». Мова не йшла про керівника лікувального закладу, колектив та профспілковий комітет установи, які, насправді, найпершими забили на сполох. Вийшло так, що досягнення керівництва та працівників самої лікарні – відкрите звернення до влади громади з вимогою прийняти медзаклад на баланс ОТГ, залучення інвестицій, оновлення обладнання та інші дії – вони приписують собі. Прикро, що, пропихаючи свою політичну силу до влади, Сідько та Скіченко не згадують, що за приймання лікарні в комунальну власність громади голосували всі депутати міськради, а не тільки їх фракція (Скіченко взагалі не міг голосувати, оскільки він депутат облради). Звісно, не виключаємо, що лікарня могла отримувати допомогу особисто від мера та обласного депутата. Проте з’ясувати це неважко: за словами Олега Солодька, головного лікаря вторинної ланки, від Сідька не було особистої допомоги за період каденції, а от Скіченко таки долучився до підтримки медзакладу: оплатив (у спілці з Русланом Лисенком) перевезення ліжок з Німеччини (100 тисяч гривень), надав кошти з депутатського фонду – на реанімаційне відділення (25 тисяч гривень) та 30 тисяч – на покупку дерматоскопа. Щодо мера, то він звертався з проханням допомогти забезпечити лікарню засобами захисту в період пандемії коронавірусу, препаратами та обладнанням до Ігоря Новицького, голови «Асоціації фермерів та приватних землевласників Тальнівського району». Тоді від ТОВ «Урочище Журавське», директором з економіки якого є Ігор Валерійович, та від засновника компанії Володимира Мовчана було виділено 100 тисяч гривень. Це звернення та ще голосування під час сесії міськради – фактично, і всі дії Сідька задля продовження функціонування лікарні на Тальнівщині. Більше від ВО «Черкащани», як від політичної сили, лікарня не отримала жодної підтримки.

Нагадаємо, як у попередні роки, так і в цьогоріч ТОВ «Урочище Журавське», яке успішно функціонує у Кривих Колінах постійно інвестує в лікарню. Торік придбали новий УЗД-апарат (900 тис. грн.), кардіологічний датчик до УЗД-апарату (150 тис. грн.), ШВЛ-апарат та кисневий концентратор (538 тис. грн.), монітори пацієнта, відсмоктувачі, зробили ремонти в дитячому відділенні. Загальна сума інвестицій тільки за останні 2 роки – понад 2 мільйони гривень.

Окрім інвестицій підприємців, об’єднавши зусилля, допомогу надають лікарні і сотні небайдужих тальнівчан. В цей же час, ВО «Черкащани» в період виборчих перегонів забули про мораль, втратили совість та вирішили вішати лапшу на вуха своїх виборців.

Олександр ГРИГОРУК

21.10.2020 19:20
Переглядів: 2296
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.